Ráz zápasu dal hned jeho úvod. Pelhřimovská defenziva v jeho úvodu nebyla dostatečně koncentrovaná, aby si rozebrala nebezpečné hráče soupeře. „Po centru jsme si dovolili ten luxus, že jsme neobsadili nejgólovějšího hráče soupeře. Matěj Vopršal pak rozhodl zápas, jinak si nevybavuju, že by Ždírec měl ještě nějakou velkou šanci,“ povzdechl si trenér Pelhřimova Richard Zeman.

Jeho svěřenci pak byli postaveni před fakt, že musí dobývat branku soupeře. „Šli jsme za vyrovnáním, vytvořili jsme si dost šancí, ale gól jsme nevstřelili. Chyběl nám důraz a celkově větší kumšt před brankou soupeře,“ dodal Zeman.

Fotbalisté Kamenice nad Lipou (na archivním snímku v zelenobílém) se vždy pyšnili vynikajícími střelci v kádru. Na zkušené borce v áčku letos navazuje v B týmu Radim Měkuta.
Fotbalová show v Kamenici. Se čtyřmi góly se stal hlavní hvězdou Radim Měkuta

Pelhřimov trápí výkony před vlastním publikem, doma porazil zatím jen Žďár nad Sázavou 3:0 a Velké Meziříčí 2:0, což bylo už 22. října. V tabulce klesl na třináctou příčku. „Domácí zápasy jsou pro nás jedna velká křeč. Je vidět, že na hráčích leží velká deka,“ tvrdí Zeman, který ze zápasu přidává ještě jedno negativum: „Přišli jsme o klíčového hráče. Tadeáš Smejkal si na začátku druhé půle přetrhnul vazy v kotníku.“

To ždírečtí fotbalisté si můžou užívat pohodového jara. V sedmi zápasech se pětkrát radovali z výhry, když v minulém kole porazili i silné Nové Město na Moravě a v tabulce jsou osmí.