Po dvou nepříliš úspěšných sezonách ve třetí lize a následném sestupu se v divizi znovu objevuje juniorka FC Vysočina. Ta se v sobotu od 17 hodin představí na stadionu krajského rivala ze Ždírce nad Doubravou.

Nový trenér jihlavské juniorky se na podobné zápasy těší. „V regionálních klubech hraje spousta našich bývalých hráčů, takže naše společné konfrontace budou mít určitě vždy obrovský náboj,“ sdělil v rozhovoru pro klubový web Kamil Průša.

Zřejmě nejtěžší možný protivník čeká v prvním kole na fotbalisty Žďáru nad Sázavou. Start Brno totiž během léta mocně posiloval a netají se postupovými ambicemi

Na Bouchalkách jsou si toho dobře vědomi. „Čeká nás těžký soupeř, který už loni patřil ke špičce, navíc výrazně posílil. Na jednu stranu je to výhoda, protože můžeme jen překvapit. Věřím ale, že s favoritem sehrajeme vyrovnané utkání a získáme nějaký ten bod,“ řekl kouč FC Žďas Václav Pohanka.

Náročný ročník očekávají na prahu další divizní sezony ve Staré Říši (v červeném). Po řadě odchodů se její kádr postupně dává jen obtížně dohromady.
Stará Říše má jediný cíl – záchranu divize. Nebude to jednoduché, tuší Nedvěd

Vzhledem ke slušnému posílení i vydařené přípravě mají pod Zelenou horou mnohem vyšší ambice oproti předcházejícím ročníkům. „Chceme hrát v první polovině tabulky, osobně bych chtěl atakovat první pětku soutěže. Výrazně však posilovala řada dalších mužstev, proto uvidíme v úvodních kolech, jak se situace v tabulce vyvine. Rozhodně ale nechceme opakovat poslední sezony, kdy byl Ždár v její spodní polovině,“ dodal Pohanka.

Taktéž v neděli od 17.00 vyběhnou k historické premiéře v divizi fotbalisté Speřic. Podobně jako před lety v krajském přeboru, i tentokrát se na úvod doma utkají s Bystřicí nad Pernštejnem. „Na úvodní duel se všichni těšíme, ačkoliv víme, že nás čeká náročný zápas,“ prozradil trenér Speřic Jiří Holenda.

Spojení fotbalistů Bystřice nad Pernštejnem a záložníka Luboše Zbytovského (vpravo v červeném) je u konce. Ten už hodlá kopat pouze na okresní úrovni.
Zbytovský s „velkým“ fotbalem definitivně skončil: Už budu hrát pouze pro radost

Zaměřit se však lodivod TJ Dálnice hodlá zaměřit především na výkon svého souboru. „Soupeře jsme příliš neřešili. Počítám, že budou hrát podobně, jako když jsme se potkávali v krajském přeboru. To znamená především rychlý a důrazný fotbal,“ naznačil.

O základní sestavě pro premiérový duel ještě neměl jasno. „Budeme kompletní, což ale znamená přetlak mezi obránci. Mám v hlavě různé varianty obranné čtyřky, teď jde jen o to, vybrat tu nejsprávnější. Snad se to povede,“ pousmál se Holenda.

MS DIVIZE D - 1. KOLO
SOBOTA: Břeclav – HAVLÍČKŮV BROD (10.15), ŽDÍREC N. D. – JIHLAVA B, VELKÁ BÍTEŠ – STARÁ ŘÍŠE (oba 17.00).
NEDĚLE: SPEŘICE – BYSTŘICE N. P., Bohunice – Lanžhot, Tasovice – HUMPOLEC, ŽĎÁR N. S. – Start Brno (vše 17.00).