Bez mála osm set platících diváků vidělo výborný vstup Humpolce. Na ukazateli skóre svítil už v jedenácté minutě stav 2:0. Nejdříve se trefil v deváté minutě Ondřej Luňáček a o chvilku později navýšil skóre Daniel Šerý. „Oba góly byly po pěkných akcích. Soupeře jsme od začátku přehrávali a vedení nám samozřejmě pomohlo,“ těšilo humpoleckého trenéra Romana Veselého.

S hosty to po čtvrt hodině hry vypadalo špatně, protože pod sprchy šel předčasně Jiří Holenda, jenž zastavil pronikajícího Jana Peška. Ten už postupoval sám na branku.

V pátečním vyhroceném derby mezi fotbalisty Velkého Meziříčí (v červeném) a Nového Města na Moravě (v zelených dresech) se body nakonec před sedmi stovkami diváků dělily.
PODÍVEJTE SE: Gól fotbalistů Meziříčí v derby proti Vrchovině, ale i další šance

Ve druhém poločase pokračoval zajímavý zápas. „Měl velmi dobré parametry. Skvělá návštěva, hrálo se nahoru dolů,“ ocenil Veselý.

I přes snahu Speřic kontroloval Humpolec zápas a přidal ještě třetí branku. Druhý zápis v kolonce střelců si připsal v šestasedmdesáté minutě z pokutového kopu Šerý.

NÁVRAT MARODŮ

Humpolec tak otevřel ofenzivní stavidla, v posledních šesti zápasech vstřelil devatenáct gólů. Jen pro srovnání: v předchozích devatenácti duelech se trefil jen jedenáctkrát. „Uzdravili se nám někteří hráči, na jaře to bylo znát,“ tvrdí Veselý, který dodal: „Škoda jen, že měl zápas černou kaňku v podobě vyloučení za faul, který odnesl soupeř nepříjemným zraněním.“

V pátečním vyhroceném derby mezi fotbalisty Velkého Meziříčí (v červeném) a Nového Města na Moravě (v zelených dresech) se body nakonec před sedmi stovkami diváků dělily.
OBRAZEM: Batelka vysvobodil Vrchovinu na pokraji zkázy. V derby se body dělily

Ze stoprocentního zisku se ještě z vysočinských týmů radovaly Žďár a Velká Bíteš, která výhrou 3:1 asi zpečetila sestup Bystřice z divize D.

AFC Humpolec – TJ Speřice 3:0 (2:0)
Branky: 9. Luňáček, 11. a 76 z pen. Šerý.
Rozhodčí: Budovič – Terber, Pavlas.
ŽK: Šerý, Pešek, Zástěra – Řezáč, Fukan,Vlček, Zach.
ČK: 89. Maršík – 16. Holenda.
Diváci: 770.