Určitě to není takový průběh jara, jaký by si představovali. Až do pátého jarního kola čekali fotbalisté Humpolce na premiérovou výhru. Po urvaných třech bodech proti Ždírci tehdy kouč A.F.C. věřil, že to jeho tým nakopne.

Zde jsou jeho měsíc stará slova. „Rozhodně z kluků díky první jarní výhře spadl onen pomyslný balvan. Bylo vidět, že na nich leží určitá deka, protože jsme z těch předchozích čtyř duelů rozhodně měli na více než jen na jediný bod,“ říkal tehdy Roman Veselý.

Jenže realita byla jiná. Následovaly smolná remíza ve Speřicích 2:2, domácí prohra s Tasovicemi 0:1 a výprask na půdě béčka Líšně 0:4.

V sobotním okresním derby mezi domácími fotbalisty Havlíčkova Brodu (bílé dresy) a Ždírcem nad Doubravou (v zelenobílé kombinaci) se body po remíze 1:1 dělily.
Fotbalisté Tatranu potvrdili pohodu i v derby. Klíčová je psychika, říká Nedvěd

V nedělním domácím duelu proti druhému Lanžhotu, který stále ještě mohl živit jakousi naději na boj o postup, tak celek z „Hliníkova města“ rozhodně nebyl favoritem. Jenže se opět ukázala krása a nevyzpytatelnost fotbalu.

V zápase, hraném ve vysokém tempu, dostal mužstvo z Vysočiny chvíli před půlí do vedení Och. „Podle mě je Lanžhot svojí kvalitou nejlepším týmem soutěže. Jenže my jsme se tentokrát na jeho hru dokonale připravili,“ usmíval se lodivod Humpolce.

Hned zkraje druhé půle zvýšil na rozdíl dvou branek Pešek, ale hosté okamžitě kontrovali. Savi vrátil domácím barvám více klidu, Lanžhot stihl v úplném závěru už jen snížit na konečných 3:2. „Kluci zaslouží velkou pochvalu, proti velkému favoritovi podali vynikající výkon,“ ocenil své ovečky.

V přímém souboji o třetí místo tabulky moravskoslezské divize D doma v sobotu podlehli fotbalisté Vrchoviny (v modrém) béčku Líšně 1:3.
VIDEO: Podívejte se na branky z prohry fotbalistů Vrchoviny proti juniorce Líšně

Předzápasová poctivá příprava slavila svůj úspěch. „Museli jsme změnit hodně věcí. Dobře jsme se pohybovali v bloku, hlavně jsme ale byli konečně efektivní v koncovce. Lanžhot hrál výborně, ale myslím, že neměl ani zdaleka tolik vyložených příležitostí jako my. Utkání se muselo divákům líbit,“ lebedil si.

Do závěrečné pětiny ročníku tak dostal celek z Pelhřimovska vítanou vzpruhu. „Věřím, že nás tahle výhra pořádně nakopne. Bodové rozdíly v tabulce jsou minimální, pořád se můžeme posunout do horní poloviny tabulky, což by bylo solidní umístění,“ dodal Veselý.


Načítám tabulku ...