Neuskutečněné soutěže lituje, ale původním zájemcům o ni nemá nic za zlé. „Mohlo to být oživení této doby. Možná by měly zápasy větší náboj. Nedá se ale říci, že by mě to vyloženě mrzelo. Prostě to tak dopadlo,“ svěřil se.

Pro své svěřence tak musel hledat nové soupeře. Našel je bez potíží. „Poměrně rychle jsem sehnal tři zápasy. Se Světlou, Ledčí, dále pak se Speřicemi, které počítaly jako my s uvažovanou soutěží,“ zveřejnil jména partnerů pro první fázi přípravy na další sezonu.

V Humpolci už začali dvakrát týdně trénovat, první červnový víkend dojde na premiérový zápasový test. „To k nám přijede Světlá, další týden jedeme do Speřic,“ naznačil plány kouč divizního celku.

Tréninky jsou zatím spíše volnější. Staněk si pochvaluje pozitivní nastavení hráčů. „Vidím na nich, že všechno z nich spadlo. Jsou tam vtípky, soutěživost. Na druhé straně je znát výpadek tréninku. I když to zatím není náročné, hráči jsou víc unavení,“ všiml si.

Přepínat je nehodlá. Tréninky se v nejbližší době těm z hrubé zimní přípravy nebudou blížit ani náhodou. „Nemáme k tomu důvod, do soutěže je daleko. Spíše se fotbalem bavíme. Začínáme se víc věnovat nácviku standardních situací. To jsme měli v plánu v úvodu jara, ale už jsme to nestihli,“ informoval trenér, který tým AFC Humpolec převzal v zimě po Jánu Kubíkovi.