Na jihu Moravy se jeho svěřenci prezentovali zodpovědným týmovým výkonem a na jejich stranu se přiklonilo i štěstí. „Hlavně v nějaké patnácté minutě. Jeden z domácích hráčů hlavičkoval z malého vápna vedle,“ uznal Zeman.

Pelhřimov sázel na brejky, ale v prvním poločase se snaha minula účinkem. Naopak ale také dobře fungovala defenziva a Tasovice se jen těžko dostávaly na dostřel Pechovy branky. „Dokázali jsme dobře pokrýt nebezpečného hrotového hráče Lapeše, a tím tak z velké části otupit sílu soupeře,“ viděl jeden z důvodů úspěchu Zeman.

Jihlavští fotbalisté (ve žlutém) ve druhém poločase otočili vývoj utkání s Prostějovem a zvítězili 2:1.
Čekání na výhru je u konce. Jihlava po obratu zdolala Prostějov a dotahuje čelo

Po změně stran nováček divize svého protivníka překvapil už po deseti odehraných minutách. Po centru Vacka si na míč naskočil Smejkal a otevřel skóre utkání – 0:1.

Druhému gólu předcházel nepovedený centr, ale míč se v 73. minutě dostal k Adamovi. Ten přistrčil Rajtmanovi, který prostřelil Koukala. Pelhřimov pak už cenné vítězství uhájil. „Soupeře jsme nepouštěli na distanc, defenzivní povinnosti jsme po celý zápas zvládali dobře,“ těšilo Zemana.

Pelhřimov tak získal první výhru na hřišti soupeře a posunul se na jedenácté místo hned za Tasovice. Body by rád potvrdil za týden doma proti rezervě Líšně. „Jenže to bude hodně těžké, Líšeň má velmi dobrý tým,“ pokyvuje Zeman.

Brněnský tým poslal pádnou vizitku. V neděli doma přehrál novoměstské fotbalisty 4:1 a uštědřil jim první porážku v soutěži.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...