ŽĎÁR N. S. - HUMPOLEC 1:0

V krajském derby patřil první poločas hráčům Žďáru, kteří si vypracovali mírnou herní převahu. Ve 20. minutě si Lubor Trojánek z levé strany navedl balon do středu hřiště a technickou střelou na zadní tyč otevřel skóre zápasu – 1:0. Humpolec měl blízko k vyrovnání těsně před koncem první půle, nedorozumění domácí obrany s gólmanem mohl potrestat Pešek, ale Tomáš Trojánek míč mířící do prázdné branky stihl na poslední chvíli vykopnout.

Po změně stran byli úvodní čtvrthodinu lepší hosté, v 50. minutě se zřejmě oprávněně dožadovali pokutového kopu, Šerý si šikovně posunul míč a Vokoun jej ve velkém vápně skluzem nešikovně atakoval. Píšťalka sudího však zůstala němá.

Extraligové utkání házené mezi TJ Sokol Nové Veselí a KH Kopřivnice.
Mise splněna. Házenkáři Nového Veselí vybojovali páté místo

Čtvrthodinu před koncem ještě hostující celek nastřelil tyčku, na hubeném vítězství Žďáru se však již nic nezměnilo. "Jediným pozitivem utkání je pro nás zisk tří bodů. Hráči Humpolce si za svůj bojovný výkon, především po změně stran, zasloužili minimálně bod," sympaticky přiznal asistent trenéra FC Žďas Václav Pohanka.

Gól: 20. L. Trojánek. Rozhodčí: Mayer. ŽK: 2:2. Diváci: 55. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Sáblík – Komínek (26. T. Peňáz), T. Trojánek, Fiala – Vokoun, Kovář (88. Růžička), Vitásek, Sodomka, Nedvěd – Henzl (90. Janů), L. Trojánek. Humpolec: Kříž – Alt, Šerý, L. Havel, Maršík, M. Havel, Málek, Štěpán (84. Žatečka), Pešek, Ujčík (70. Skryja), Podoba. Nejlepší hráči: L. Trojánek, Vitásek - Šerý.