Mohou být spokojení, neustále se zlepšují. Loni hodně mizerný podzim, poté ale úspěšné záchranářské jaro, na něž navázal vydařený uplynulý půlrok. „Mančaft je sice mladý, ale patřičně dravý,“ pochvaloval si asistent trenéra Humpolce Pavel Štěpán.

Spokojenost se ziskem 23 bodů a z něj vyplývajícím sedmým místem neskrýval. „Jsme určitě spokojení. Konečně nehrajeme v divizi jen o záchranu, vlastně poprvé v posledních letech,“ přiznal.

A mohlo to být ještě lepší, ale v posledních dvou utkáních ve Žďáře nad Sázavou a hlavně doma proti Vrchovině vyšel celek z „Hlíníkova města“ naprázdno.

To ostatně potvrdil rovněž asistent kouče Romana Veselého. „Ty dvě porážky, hlavně ta závěrečná domácí, kdy jsme s Vrchovinou v nastavení dvěma inkasovanými góly ztratili vedení 2:1, podzimní hodnocení trošku zkalily,“ neskrýval Štěpán.

Po loňských velkých záchranářských starostech to po polovině tohoto ročníku vypadá, že divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (na snímku) budou mít klidné jaro.
Velká proměna. Fotbalisté Slovanu se pod Slavíkem opět naučili v divizi vyhrávat

Druhým dechem ovšem okamžitě dodal. „Mohlo to tedy být i lepší, ale přesto musíme být spokojení. Předtím jsme pro změnu uhráli některé zápasy až v jejich závěrech, kde se štěstí obrátilo v náš prospěch.,“ uvědomoval si.

Velkou sílu měli fotbalisté Humpolce v domácím prostředí. Až do zmíněné smolné prohry s Vrchovinou totiž předchozích šest zápasů shodně vyhráli.

V čem byla příčina takové dominance? „Určitě je to dané tím, že v Humpolci je velké hřiště. Jelikož máme pohyblivý a běhavý tým, máme pro tento styl hry doma dostatečný prostor. Navíc na nás chodí slušné návštěvy diváků, kteří nás vydatně podporují,“ lebedil si.

Divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech)  by měli na jaře atakovat umístění mezi nejlepší pětkou soutěže.
VIDEO: Podívejte se na podzimní okamžiky divizních fotbalistů Brodu a Bíteše

Oproti situaci před rokem je nyní tým z města u dálnice D1 úplně jiný. „Hlavní rozdíl je v tom, že jsme nyní běhavější a pohyblivější. Celek je přitom hodně mladý, chybí mu zkušený hráč, který by tempo zápasu řídil. Ale rychlost a dravost tam je. Právě kvůli té nezkušenosti jsme třeba nezvládli zápas s Vrchovinou, ale zase to byla zkušenost, která tým posunuje,“ přemítal.

Dosažené výsledky Humpolce byly dány především týmovým pojetím. „Všem hráčům se dařilo někdy více, jindy méně. Úspěšné výsledky ale jdou za celým týmem a jeho pracovitostí. Nikoho bych nad ostatní nevyzdvihoval,“ zdůraznil.

Na jaře by tak po letech nemusel hrát Humpolec jen o záchranu. „Mančaft má rozhodně potenciál na to, že bychom se mohli koukat spíše nahoru než pod sebe,“ doplnil Štěpán.


Načítám tabulku ...