Polná nastupovala do sobotního krajského derby oslabená o čtyři hráče základní sestavy, kteří v týdnu odcestovali na dovolenou. A hned od začátku zápasu to bylo na hřišti znát.

Už ve čtvrté minutě obehrál Vitásek o balon stopera Čížka a svůj samostatný nájezd zakončil vstřelením vedoucí branky zápasu. V závěru úvodní dvacetiminutovky pak bylo prakticky po zápase.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černém) se v sobotním utkání rozešli s Velkou Bíteší smírně po bezbrankové remíze.
V Brodě diváci žádnou branku neviděli, fotbalisté Ždírce padli popáté za sebou

Nejprve centr Kunstmüllera prodloužil Vitásek a na zadní tyči měl Fiala jednoduchou práci. Za další dvě minuty si pak další centr srazil do vlastní branky Sobotka – 3:0.

Další branku mohl přidat Vitásek. Po faulu na Kunstmüllera odpískal sudí pokutový kop, jenže špílmachra Žďáru vychytal gólman Šimoník.

Čtvrtý gól přesto padl ještě do poločasové přestávky, šťastným střelcem byl tentokrát Švoma.

Podruhé za sebou dokázali fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) zápas rozhodnout ve svůj prospěch teprve v nastaveném čase.
Skvělý obrat v závěru. Fotbalisté Velkého Meziříčí přikovali Otrokovice ke dnu

Ani po změně stran se brankostroj domácího celku nezastavil. Pár minut po změně stran si agilní Vitásek navedl balon do středu hřiště a levačkou poslal balon kousek za velkým čtvercem přesně k tyči.

Skóre sobotního utkání uzavřel svojí druhou trefou v utkání Fiala, který poslal levačkou míč přes zeď mimo dosah Šimoníka – 6:0.

ŽĎÁR N. S – SLAVOJ POLNÁ 6:0
Góly: 4. a 51. Vitásek, 17. a 76. Fiala, 19. vlastní Sobotka, 39. Švoma. Rozhodčí: Šimoník. ŽK: 0:1. Diváci: 165. Poločas: 4:0. Žďár n. S.: Hajný – Zažímal, Šindelka, Fiala, Kunstmüller (63. Dvořák), Vitásek (52. Henzl), Požár, Švoma (46. Trojánek), Sodomka (77. Pelikán), Severa, Peňáz. Slavoj Polná: Šimoník – Čermák, Sobotka, Haala (89. D. Drápela), Čížek, Vrba, Došek, Pavlas, Skryja (46. Voráček), Čaloud, M. Drápela (89. Bohdálek).