„Bod má svou cenu, beru ho. Samozřejmě v závěru jsme mohli rozhodnout, ale musíme se podívat na zápas jako celek. Hosté nás ve druhém poločase přitlačili, hrozili ze standardních situací a centrů. Podržel nás gólman Kříž, v několika okamžicích jsme měli i štěstí,“ přiznal trenér domácích Ján Kubík.

Hostům byl bod málo, do posledních okamžiků se tlačili za rozhodnutím. A mohli za to pykat. Šerý z brejku trefil břevno. „Byla to trošku smůla. Nesedlo mu to úplně tak, jak by chtěl,“ všiml si trenér.

Jeho další zápasový postřeh je ale pro fanoušky divizního nováčka veselejší. „Naše výkony jdou pomalu nahoru. Kluky chci pochválit za to, jak plnili taktické pokyny. Bylo to poctivě odpracované,“ děkoval týmu, ale zároveň přiznal, že cesta za záchranou lehká nebude: „Máme určitou kvalitu hráčů a ta bohužel nedosahuje kvalit týmů ze špičky divize. My tyto nedostatky nahrazujeme chutí do hry a bojovností. Dnešní zápas byl toho příkladem.“

Ilustrační foto
Juniorka odevzdala body Leštině

Utkání se v prvním poločase vyvíjelo ve prospěch favorita. Žďár šel do vedení a měl další šance. Humpolec působil chvílemi ustrašeným dojmem. „Sebevědomí chybělo, to je pravda. Bohužel nejsme v dobré situaci, honíme body a to nemůže mít vysoké sebevědomí nikdo. Hráči mají strach udělat chybu, na druhé straně jsem pozoroval, že v průběhu zápasu se to postupně lepšilo. Víc jsme si dovolili,“ těšilo Kubíka.

Nováček divize na prohry v úvodu sezony reaguje. Po Kolčavovi a Ujčíkovi představil další posilu. Ve druhém poločase se na hřiště podíval Sládek. „Je mu teprve šestnáct. V Brandýse odehrál devatenáct minut v divizi, ale neměl tam herní vytížení. Nám se hodí do systému 4-1-4-1, i když prioritně přišel, aby pomohl dorostu,“ vysvětlil trenér.