V lepší pohodě vstoupili do zápasu hosté. V prvním poločase byl lepší a měl i velkou šanci jít do vedení. Jenže Jan Novotný jen rozezvučel břevno. „V prvních patnácti dvaceti minutách jsme Humpolec přehrávali. Poté se hra vyrovnala, ale stále jsme byli více na balonu. Škoda břevna,“ litoval trenér Ždírce Michal Votava.

Rozhodující okamžik přišel v 56. minutě, když se z dorážky prosadil Radim Dalík. „Do přestávky byl soupeř lepším týmem. Druhý poločas jsme ale zahájili tlakem a podařilo se nám vstřelit vítězný gól,“ kvitoval trenér Humpolce Roman Veselý.

Ten však s domácími příznivci trpěl v závěrečné desetiminutovce. „Bohužel jsme smolně inkasovali a v závěru jsme spálili čtyři velké šance. Mohli jsme si odvézt alespoň bod. Ztratili jsme body, ale jsme rádi, že těžká sezona je už u konce,“ oddechl si Votava.

Jeho protějšek byl pochopitelně s výhrou spokojený. „Je to důležité vítězství na závěr sezony. Končit výhrou se samozřejmě počítá,“ uvedl Veselý a dodal: „Musím ale uznat, že soupeř měl šance na vyrovnání. V závěru nás podržel gólman Tomáš Kříž.“