Humpolec se po postupu do divize zařadil do suterénu tabulky, nad čáru ponoru se dostal až v závěru podzimu. Musí tedy počítat s jarními boji o záchranu republikové soutěže. Posily by se proto hodily. „Na vedení tlačím každý rok. Vím, že kádr ideální není,“ přiznal kouč.

Podzimní mistrovské boje ukázaly, že slabých míst má humpolecká sestava dost. „Největší nedostatky máme ve středu zálohy. Musím ale říci, že by nám prospělo, kdyby do každé řady přišel jeden hráč,“ netají se Kubík potřebou zkvalitnit tým.
Na druhou stranu chápe realitu. „Vše záleží na financích a musíme také vycházet z filosofie klubu. Drahé hráče do klubu přivádět nemůžeme a ani nechceme. Pokud se povede tým v zimě doplnit o dva tři kluky, budu spokojený. Když ne, budeme pracovat s tím, co máme. Chceme, aby tým stál na hráčích z Humpolce,“ zdůrazňuje.

Příprava mnoho rozdílů s roky předešlými nenabídne. Po prvním spíše seznamovacím týdnu dojde na rozvoj síly a obratnosti v tělocvičně, terény v okolí nabídnou možnost zvýšení celkového fyzického fondu.

„Bude záležet, jak tomu kluci přistoupí. Tréninkový blok máme nachystaný kvalitní, na druhou stranu nejsem příznivcem toho, abychom v zimě řešili jen kondici. Snažíme se na ní pracovat celoročně,“ zdůraznil Ján Kubík.

Brány do přípravy s divizní skupinou otevřel dokořán. „Nedělám rozdíly mezi hráči áčka a béčka. Pro mě je důležité, zda je hráč ochotný pracovat. I v sezoně děláme se skupinou dvaceti třiadvaceti lidí a v zimní přípravě na tom nic měnit nechci. Spíše naopak,“ vysvětlil.

Po bloku tréninků v domácím prostředí přijde na řadu čtyřdenní soustředění v Boskovicích. V rámci něho se Humpolec sehraje první přípravné utkání. Celkem jich svěřenci Jána Kubíka mají v plánu pět, včetně duelu s třetiligovým Velkým Meziříčím. „Věřím, že se nám povede na sezonu připravit dobře, máme na to dva měsíce. Osm bodů, které jsme získali v divizi na podzim, není nic, s čím bych mohl být spokojený,“ doufá kouč v lepší jaro.