HUMPOLEC – BLANSKO 3:3

Lídr soutěže diktoval po celý zápas tempo hry a byl silný na míči, takže Humpolečtí se museli soustředit především na defenzivu. Ale to zvládali parádním způsobem. Svou bojovností drželi krok, a i když po nešťastné ruce Peška inkasovali, z penalty se prosadil Bednář, tak se zanedlouho také radovali z první jarní trefy. Matyáš Havel naservíroval míč před branku, kde Peškovu hlavičku vyrazil Záleský jen před Maršíka, a ten neměl problém skórovat. Blansko si ale ještě do poločasu vzalo vedení zpět. Bednář nacentroval za obranu a do míče se z voleje opřel báječným způsobem exligista Ordoš.

Domácí to ale nevzdali, ve druhé půlce dál hráli srdíčkem, makali, a za to byli odměněni. Šerý ze strany přehodil obránce a nabíhající Pešek obloučkem přes Záleského vyrovnal. Pět minut před koncem stejný hráč zadělal na překvapení. Po rohu hlavičkoval do skrumáže, míč se k němu znovu odrazil, a střela k tyči už byla přesná – 3:2!

Humpolci ale vítězná jarní premiéra proti favoritovi přána nebyla. V závěru si na dlouhý výkop gólmana zaběhl za obranu Ordoš, ve vápně byl sražen, a Bednář druhou penaltou nepohrdl.

Góly: 34. Maršík, 71. a 85. Pešek – 32. a 90. Bednář (oba PK), 42. Ordoš. Rozhodčí: Hubený. ŽK: 3:1. Diváci: 310. Poločas 1:2. Humpolec: Kříž – Alt, Pecha, Maršík, Málek – Dalík (75. Ujčík), Kopic (67. Skryja), L. Havel (80. Štěpánek), Šerý – M. Havel – Pešek. Nejlepší hráči: Šerý, Maršík, Pešek – Bednář, Buchta.