Dali jsme brzy gól, ale to nás uspokojilo. V prvním poločase byl Pelhřimov lepší a zaslouženě vyrovnal,“ hodnotil z pohledu Humpolce tu horší část zápasu trenér Ján Kubík. Po přestávce už mohl být spokojený, ačkoliv jeho svěřenci rozhodli až v závěru z penalty. „Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Měli jsme čtyři tutovky. Vyhráli jsme zaslouženě,“ doplnil.

Pelhřimovského Pavla Regáska inkasovaný gól v samém závěru mrzel, ale jinak si z derby odnášel především pozitivní dojmy: „Bylo to povedené přípravné utkání. Hráči mě potěšili nasazením i kvalitou hry,“ svěřil se.

Velké ofenzivní možnosti předvedly Speřice. Na hřišti átřídní Kamenice nad Lipou skórovaly hned devětkrát. Na druhou stranu čtyři góly inkasovaly. A toho si všímal trenér Jiří Holenda především: „Soupeř byl zdravě fotbalově důrazný, uměl trestat naše chyby. Ukázalo nám to nedostatky. Proto to byla hodnotná příprava,“ liboval si.

Také Žirovnice ládovala ostrými. Zásluhou zlepšené hry ve druhém poločase porazila Planou 6:3. „Po přestávce už měla naše hra ty správné parametry. Jsem rád, že jsme vstřelili šest gólů, což je důležité pro sebevědomí útočníků,“ těšilo trenéra Miroslava Zemana.

Naopak stále herně i výsledkově tápají Košetice. S bétřídním Novým Rychnovem jen remizovaly 2:2. „V poli to bylo poměrně vyrovnané utkání. Doplatili jsme na neproměňování šancí,“ zmínil se košetický trenér Josef Krtek.