Tři krajská derby, ale také souboj s lídrem tabulky. To jsou z pohledu Vysočiny hlavní taháky nedělního programu 17. kola moravskoslezské divize D.

Všechny zápasy mají shodně začátek v 15.00. Souboj Pelhřimova s Novým Městem na Moravě by se měl odehrát na umělé trávě FK Maraton.

Hodně důležitý záchranářský duel bude k vidění ve Speřicích. Domácí TJ Dálnice, čtrnáctý celek tabulky, přivítá předposlední Velké Meziříčí. Oba celky mají shodně dvanáct bodů.

Speřice ale trápí marodka. „Sestavu máme oslabenou. Minule v Lanžhotě chyběli Jančík, Svoboda a Fukan, což jsou všechno stěžejní hráči,“ popisoval lodivod TJ Dálnice Jiří Holenda.

Aby toho nebylo málo, při utkání na jihu Moravy se zranil obránce Řezáč. „Vypadá to na delší dobu, má něco s kotníkem. Pro nás je to velká ztráta, protože už tak postrádáme dost hráčů základní sestavy. Ale nedá se nic dělat, na Velké Meziříčí se pořádně připravíme,“ neskládal Holenda dopředu zbraně.

Na pořádný bonbonek se mohou těšit fanoušci fotbalistů Ždírce nad Doubravou. Tatran totiž přivítá vedoucí juniorku Zbrojovky Brno. „Favorit zápasu je daný, my nemáme co ztratit,“ pousmál se kouč Ždírce Petr Nedvěd.

Ten nehodlá svým svěřencům ordinovat totální defenzivu. „Podle mě to nemá cenu, protože kvalita soupeře je tak velká, že stejně obranu prolomí a pak je jedno, zda prohrajeme o gól, nebo o tři,“ prozradil.

Zápas tak bere spíše jako test pro svůj celek. „Ten zápas nám může ukázat, kde děláme chyby. Kdy jindy si vyzkoušet věci, které chceme uplatnit v následujících zápasech,“ položil si otázku.

Dostane se opět na plac také zázračně uzdravený útočník Vopršal? „S Matějem se rozhodujeme zápas od zápasu. Jeho zranění nebyla žádná sranda, musí na sebe dávat pozor. Pokaždé bude záležet na tom, jak se cítí, ale také na soupeři, který proti nám zrovna nastoupí,“ komentoval Nedvěd.


Načítám tabulku ...