Jedním z jeho vrcholů bude v sobotu od 15.30 souboj Humpolce se Starou Říší. Důležitost krajského derby ještě zvyšuje aktuální postavení obou týmů.

Fotbalisté posledního Humpolce na jaře nehrají zle, ale body nasbírali za pět kol pouze dva. „Je to málo, čekali jsme určitě víc bodů. Trápí nás proměňování šancí, protože v těch zápasech jsme určitě nebyli horší,“ mrzelo kouče A.F.C. Romana Veselého.

Proti celku z Jihlavska už jeho tým potřebuje naplno bodovat. „Pro nás už je teď v naší situaci každý zápas nesmírně důležitý, nehledě na soupeře,“ neskrýval.

Dva doposud nejlepší celky v této sezoně divize D už se dvakrát utkaly. Na podzim FC Žďas (v bílém) zdolal Start Brno 1:0, na jaře doma vyhrál lídr tabulky 3:2.
Jarní divizní inventura: Fotbalisté Žďáru na špici, boj o záchranu je napínavý

Klíč k úspěšnému výsledku vidí jasně. „Věřím tomu, že po vysokém vítězství nad Speřicemi budou hráči Staré Říše hodně nahoře. Vrátil se jim uzdravený špílmachr Svoboda, vzadu je zkušený Kryštůfek, k tomu šikovní Ukrajinci. Recept bychom na ně ale měli, uvidí se, zda nám vyjde,“ pousmál se Veselý.

Na dobře známá místa se vrátí trenér Staré Říše Lukáš Staněk. Není to tak dlouho, co v divizi vedl právě Humpolec. „Většinu kluků dobře znám, něco budu moci svým současným svěřencům předat,“ potvrdil Staněk.

Jelikož má Stará Říše v tabulce na poslední Pelhřimov náskok sedmi bodů, brala by i remízu. „Pro nás je zásadním úkolem ten zápas neprohrát,“ souhlasil.

Nároční protivníci čekají v dalším kole přeboru na fotbalisty vedoucího Pelhřimova (v bílých dresech) i Sapeli Polná (v červenočerném).
Fotbalisté Kamenice budou dalším vyzyvatelem lídra. Zaskočí vedoucí Pelhřimov?

Po minulé výhře 7:1 nad Speřicemi vládne v kabině mnohem lepší nálada. „Moc výher v sezoně nemáme, takže ta poslední samozřejmě poznat na náladě je. Ale nesmíme tomu podlehnout, klid ještě rozhodně nemáme,“ zdůraznil Staněk.

MS DIVIZE D - 19. KOLO
SOBOTA: Bohunice – VELKÁ BÍTEŠ, Břeclav – Start Brno (oba 10.15), HUMPOLEC – STARÁ ŘÍŠE (15.30), ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – SPEŘICE (16.00).
NEDĚLE: HAVLÍČKŮV BROD – BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM (10.15), Lanžhot – JIHLAVA B, Tasovice – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (oba 16.00).


Načítám tabulku ...