Ve víkendovém 14. kole moravskoslezské divize se urodilo několik výsledků, které se daly označit jako překvapivé. A ve všech případech figurovaly kluby z Vysočiny.

Velké překvapení se odehrálo hned na úvod, když v sobotním dopoledni podlehli fotbalisté čtvrtého Havlíčkova Brodu, navrch před vlastními fanoušky, poslednímu Velkému Meziříčí 1:2.

Přitom domácí celek šel brzy po začátku zápasu do vedení. „Bohužel mi přišlo, jakoby nám ta branka paradoxně spíše uškodila. Škoda, že jsme vedení neudrželi do poločasové přestávky, inkasovaný gól chvíli před pauzou nám také nepomohl,“ mračil se trenér Slovanu Martin Slavík.

Současně ale zůstával i po nečekané ztrátě všech bodů nad věcí. „Koho by těšilo prohrát, navrch s posledním týmem tabulky, k tomu před vlastními diváky. Ale takový už fotbal někdy bývá, je to holt sport,“ musel uznat lodivod Havlíčkova Brodu.

V předposledním podzimním kole podlehli na domácí půdě divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) nečekaně Velkému Meziříčí (v červeném) 1:2.
Ve Ždírci plály velké emoce. Fotbalisté Meziříčí by si přáli prodloužení podzimu

V nedělním malém krajském derby mezi fotbalisty Žďáru nad Sázavou a Humpolcem se očekávala vyrovnaná partie. Domácí celek šel do utkání podpořen předchozími čtyřmi výhrami v řadě, také pátý Humpolec zažívá výborný podzim.

Jenže na umělé trávě, kde se zápas kvůli podmáčenému hřišti ve Žďáře musel odehrát, vládl domácí soubor. „Sice jsme předtím čtyřikrát za sebou vyhráli, ale až tentokrát šlo o zápas, který jsme měli po celých devadesát minut pod kontrolou. Byl to nejlepší podzimní výkon,“ lebedil si po výhře 3:0 kouč FC Žďas Václav Pohanka.

A svá slova dále rozvedl. „V neděli to nebylo jen o jednom vydařeném poločasu, dokázali jsme hrát aktivně pořád, samozřejmě v různých úsecích. Byl to rozhodně náš nejtýmovější a nejkompaktnější výkon. Zahráli jsme opravdu dobře, potvrdilo se, že naše forma má stoupají tendenci. Skoro je škoda, že už podzim končí,“ pousmál se.

Zřejmě zlomovým momentem zápasu byla druhá branka, kterou hráči FC Žďas vstřelili okamžitě po návratu z kabin. „Hodně nám pomohl, ale definitivní zlom přinesla až třetí branka, ta nás zcela uklidnila. O půli jsme museli střídat zraněné Severu s Nedvědem, za něž šli na plac Novotný se Starým. Oba toho přitom na podzim moc nenahráli, ale svoji roli, především směrem dozadu, zvládli na jedničku,“ chválil své ovečky Pohanka.

Fotbalisté Okříšek (na snímku) v průběhu podzimu jen navázali na výborné výkony, které předváděli už v předchozím ročníku krajského přeboru Vysočiny.
Doslova snový půlrok! Fotbalisté Okříšek se stali podzimním mistrem v přeboru

Za menší překvapení se daly označit také dva remízové výsledky dvou dalších soubojů mužstev z Vysočiny. V obou případech doplatil domácí celek na slabší první půli a horší efektivitu v koncovce po změně stran. Fotbalisté Vrchoviny takto po sobotní remíze 1:1 ztratili dva body s Velkou Bíteší.

Stejným výsledkem se rozešel o den později také nováček z Pelhřimova s trápící se Starou Říší. „Ačkoliv se hrálo skoro po celý zápas na jednu branku, byli jsme jaloví v zakončení,“ postýskl si pro klubový web kormidelník Pelhřimova Richard Zeman.

Jeho tým v prvním dějství zbytečně inkasoval. „V první půli jsme proti větru nepůsobili jistě při odvracení centrovaných míčů a stálo nás to lacině inkasovaný gól,“ všiml si.

Po změně stran hráči FK Maraton dřeli, ale stačilo to jen na vyrovnání. „Konečná remíza je sice vzhledem k průběhu hry a kvalitě soupeře málo, ale za dominanci ve hře s míčem musím své mužstvo pochválit,“ ocenil Zeman.


Načítám tabulku ...