Shodně se jednalo o střet mezi zástupcem třetí ligy a divize. V prvním z nich se na neutrálním hřišti v Borech utkalo Velké Meziříčí se Starou Říší. S velkou chutí si proti o soutěž níže působícímu soupeři zastřílelo.

Už po první půli vedl favorit o čtyři branky – 4:0. „Soupeř dorazil v kombinované sestavě a na výši výsledku to bylo znát,“ komentoval zápas pro klubový web trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Také po změně stran se celek z města pod nejvyšším dálničním mostem čtyřikrát gólově prosadil. Čestný úspěch Staré Říše zaznamenal Kratochvíl – 8:1. „Pro nás měl zápas spíše tréninkové parametry, ale jsem rád, že jsme hráli a vyzkoušeli si nějaké nové možnosti do ofenzívy. Rád bych poděkovat Borům za výborně nachystané hřiště,“ ocenil Šimáček.

Brankář David Rittich se po přestupu do Winnipeg Jets připravuje na novou sezonu s mateřskou Duklou Jihlava.
Opět doma. S Duklou se připravuje odchovanec a brankář Winnipegu Rittich

Celek z Jihlavska musel před utkáním řešit velké problémy se sestavou. „Museli za nás nastoupit tři hráči z béčka, protože máme řadu zraněných. Zápas měl poměrně jednoznačný průběh,“ prozradil předseda Staré Říše Miroslav Nedvěd.

Také divizním fotbalistům Žďáru nad Sázavou se proti třetiligovému soupeři nevedlo. V Ústí nad Orlicí prohráli 2:5, když už po první půli to bylo 0:5.

Výkon po změně stran ovšem trenéra Žďáru potěšil. „Po poháru v Nové Vsi dostali nyní šanci hráči, kteří v sobotu nehráli. Proti kvalitnímu soupeři v plné sestavě jsme v první půli vůbec nestíhali. Po změně stran se to po prostřídání v naší sestavě otočilo. S naším výkonem po pauze jsem byl spokojený,“ komentoval průběh zápasu kormidelník FC Žďas Václav Pohanka.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY KLUBŮ MSFL A DIVIZE
VELKÉ MEZIŘÍČÍ – STARÁ ŘÍŠE 8:1
Góly: Mirek Malata 3, Plichta, Puža, Partl, Vinger, vlastní – Kratochvíl. Poločas: 4:0. Velké Meziříčí: Dubec – Marek Malata, Bouček, Vašíček, Vinger – Karmazín, Puža, Šuta, Vošmera – Mirek Malata, Plichta. Střídali: Partl, Štourač, Chalupa. Stará Říše: Dutka – Hajdík, Chramosta, Pokorný, Rampír – Gall, Cejpek, Pospíchal, Nechvátal, Kříž – Kratochvíl. Střídali: Tomek, Novotný, Burian.

ÚSTÍ N. O. – ŽĎÁR N. S. 5:2
Góly Žďáru n. S.: Henzl, Homolka. Poločas: 5:0. Žďár n. S.: Cymrykovič – Požár, M. Srnský, Trojánek, Pelikán – Homolka, Nedvěd, Sodomka, Starý, Otava – D. Srnský. Střídali: Štursa, Severa, Šerý, Švoma, Henzl.