Trojice sobotních duelů má rozdílný začátek. Jako první vyběhnou ke svému duelu, již od 10.15, fotbalisté Ždírce nad Doubravou. Proti o záchranu bojující Břeclavi bude chtít Tatran potvrdit, že nepatří mezi nejlepší celky jara náhodou.

Motivace jeho hráčům rozhodně nechybí. „I když už máme jistou záchranu, kluci hrají o nějaké prémie, ale chtějí také dokázat, že jejich jarní výsledky nejsou dílem nějaké náhody. Chtěli bychom se dál udržet na téhle úspěšné vlně,“ přiznal kouč Ždírce Petr Nedvěd.

Dvě hodiny po poledni se v krajském derby představí na domovském stánku předposledních Speřic fotbalisté Havlíčkova Brodu. Šestý celek tabulky bude jasným favoritem, navíc hráči klubu z Pelhřimovska se musí oklepat z týden staré prohry v Polné.

Šest kol před koncem letošního ročníku jsou na čele tabulky krajského přeboru fotbalisté Chotěboře (žlutočerné dresy) o skóre před Okříškami (v červeném).
Drama až do konce? Krajský přebor Vysočiny čeká závěrečná čtvrtina této sezony

Zde Speřice vedly už 2:0, ale po obratu v závěrečné desetiminutovce odjely po prohře 2:3 s prázdnou. „Ten zápas byl důležitý pro náš záchranářský boj. Pokud bychom jej zvládli, měli bychom psychickou výhodu. To se nepovedlo, proto na něj musíme rychle zapomenout a soustředit se na další střetnutí,“ zdůraznil lodivod TJ Dálnice Jiří Holenda.

V 16.30 vyběhnou k dalšímu existenčnímu duelu fotbalisté poslední Staré Říše. Proti Žďáru nad Sázavou nebudou mít jednoduchou úlohu, hosté totiž mají co napravovat za domácí nečekanou porážku 0:1 s Břeclaví.

Tou příliš nepotěšily některé mančafty z Vysočiny, které, podobně jako Břeclav, bojují o záchranu. „V první půli nedáme šance, naopak chvíli před koncem po fatální hrubce při rozehrávce hostům gól doslova darujeme. Také okolnosti jdou proti nám. Sudí nařídí čtvrthodinu před koncem pokutový kop pro nás a pak jej, pro mě nepochopitelně, zničehonic odvolá,“ mračil se trenér FC Žďas Václav Pohanka.

Fotbalisté Pelhřimova (v černém) si připsali v utkání proti Tasovicím zisk veledůležitých tří bodů. Boj o záchranu však bude ještě hodně náročný.
Kouč Zeman na Tasovice umí. Fotbalisté Pelhřimova zlomili své střelecké trápení

Po prohře 1:4 v derby na stadionu Velké Bíteše se budou v nedělním dopoledni chtít oklepat hráči Velkého Meziříčí. Humpolec ale naposledy zdolal silný Lanžhot, proto se dá očekávat velmi vyrovnaný duel, v němž těžko hledat favorita.

Celek z města pod dálničním mostem ale bude muset podat úplně jiný výkon. „V naší situaci si nemůžeme jít zahrát jen tak pro zábavu, ale zápas doslova odválčit a hrát jen na výsledek. Čeká nás ještě hodně práce a všichni si musíme zase uvědomit, že jen poctivý a pracovitý fotbal nám může přinést úspěch,“ zdůraznil kormidelník Velmezu Milan Volf.

MS DIVIZE D – 25. KOLO
SOBOTA: ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – Břeclav (10.15), SPEŘICE – HAVLÍČKŮV BROD (14.00), STARÁ ŘÍŠE – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (16.30).
NEDĚLE: Zbrojovka Brno B – VELKÁ BÍTEŠ, VELKÉ MEZIŘÍČÍ - HUMPOLEC (oba 10.15), Lanžhot – NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ, Líšeň B – PELHŘIMOV, Tasovice – SLAVOJ POLNÁ (vše 16.30).


Načítám tabulku ...