Dva nejlepší mančafty dosavadního průběhu tohoto ročníku moravskoslezské divize D se v 10. kole představí na Vysočině.

Druhý Lanžhot se zítra od 15 hodin představí v Novém Městě na Moravě. Fotbalisté Vrchoviny se budou chtít před vlastními fanoušky rehabilitovat za předchozí vysokou porážku 1:4, kterou utrpěli od rezervy Líšně.

Už předtím, dopoledne od 10.15, vyzvou fotbalisté Havlíčkova Brodu loňského nováčka ze Speřic. Čtvrtý celek tabulky bude jasným favoritem.

Z posledních sedmi utkání vybojovali divizní fotbalisté Velké Bíteše (ve žlutých dresech) patnáct bodů za kvartet vítězství a trojici nerozhodných výsledků.
Famózní šňůra. Fotbalisté Velké Bíteše už sedm kol v řadě neustále sbírají body

Mužstvo TJ Dálnice se ovšem v minulém kole dočkalo premiérové výhry v sezoně. „Věřím, že nás to zdravě nakopne. Už jsme potřebovali vyhrát jako sůl, je to velké povzbuzení,“ lebedil si po vítězství 2:1 nad Polnou kouč Speřic Jiří Holenda.

Pět nedělních zápasů se odehraje shodně od 15.00. Pořádný bonbonek čeká na fotbalisty i fanoušky Velké Bíteše. Na stadionu šestého celku tabulky se totiž představí vedoucí juniorka Zbrojovky Brno.

Po sedmizápasové šňůře, během níž vybojovali vedle tří remíz i čtyři výhry, jsou hráči Velké Bíteše v dobrém psychickém rozpoložení. „Hrajeme doma, proto nevidím důvod, proč bychom se nemohli pokusit nějaký bod urvat i proti béčku Zbrojovky,“ neskrýval trenér Bíteše Marek Zúbek.

Fotbalisté Žirovnice (na snímku) vybojovali v úvodních osmi kolech letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny slabou bilanci pěti bodů.
Fotbalisté Žirovnice letos v přeboru nezáří. Hrajeme o záchranu, ví trenér Hřib

Současně si ale uvědomuje, jak těžký protivník na jeho ovečky čeká. „Co se týká fotbalové stránky i organizace hry má rezerva Zbrojovky nejlepší tým, co jsem za poslední roky viděl. Nečeká nás nic jednoduchého,“ potvrdil.

Nad tím, s čím do souboje proti velkému favoritovi vyrazí, ještě neměl trenér, který právě v brněnském dresu prožil nejlepší léta své hráčské kariéry, jasno. „V hlavě mám některé varianty, ale rozhodnu se až podle toho, jak budou chlapci vypadat na tréninku. Základní způsob naší hry ale zůstane stejný,“ zdůraznil Zúbek.

Důležitý duel se odehraje na žďárských Bouchalkách. Utkají se totiž tabulkoví sousedé, dvanáctý Žďár nad Sázavou se s o příčku horší Starou Říší utkají o únik do klidnějších vod tabulky. Na stadionu Humpolce pak bude o premiérovou výhru bojovat poslední Velké Meziříčí.

MS DIVIZE D - 10. KOLO
SOBOTA: Břeclav – ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU, HAVLÍČKŮV BROD – SPEŘICE (oba 10.15), NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Lanžhot (15.00).
NEDĚLE: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – STARÁ ŘÍŠE, HUMPOLEC – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, VELKÁ BÍTEŠ – Zbrojovka Brno B, SLAVOJ POLNÁ – Tasovice, PELHŘIMOV – Líšeň B (vše 15.00).


Načítám tabulku ...