Když dáte dvě minuty před koncem normální hrací doby branku, která vás dostane do vedení 2:1, určitě se opájíte myšlenkami na výhru. Přesto ještě dvakrát inkasujete a ze zápasu nakonec nemáte ani bod. Přesně to se v 15. kole moravskoslezské divize D stalo fotbalistům Humpolce.

V podzimní rozlučce je na domácí půdě proti Novému Městu na Moravě poslal v 88. minutě do vedení 2:1 Och. „Asi jsme po tom gólu podlehli uspokojení. Navíc chvíli poté mohl v sólovém nájezdu přidat další branku Savi,“ popisoval asistent trenéra Humpolce Pavel Štěpán.

Autor první branky zápasu však nedal a pak se děly věci. Ve druhé minutě nastavení Duba vyrovnal a z poslední standardky převrátil skóre ve prospěch hostů Švanda – 2:3. „Po tom vyrovnání už jsme se smiřovali s tím, že získáme pouze bod. Jenže nakonec nemáme ani ten,“ mračil se.

Současně musel asistent trenéra Veselého uznat, že Vrchovina potvrdila svoji sílu při standardních situacích. „Dobře jsme o ní věděli a po celý zápas jsme je zvládali ubránit. Až menší koncentrace v závěru, kdy jsme inkasovali dvakrát právě po standardkách, nás bohužel stála všechny body,“ postýskl si.

Persona non grata. V překladu skutečně jako nežádoucí osoba pro českou reprezentaci si musí v posledních měsících připadat fotbalový záložník Antonín Barák (na snímku).
GLOSA: Šilhavého (ne)nominace? Pořádná motanice

Jinak vcelku vydařený podzim tak dostal pro A.F.C. hořkou tečku. „Trošku nám závěrečné dvě prohry ve Žďáře a s Vrchovinou kazí dojem. Ani ne tak z výkonů jako z výsledků. Hráči to odmakali, ale slabší produktivita nás připravila o body,“ neskrýval Štěpán.

Jeho slova jen potvrdil kormidelník Nového Města. „Do utkání jsme špatně vstoupili. Humpolec hrál jednoduše nahoru, vedle vstřelené branky měl ještě další tři tutovky. Měli jsme štěstí, že jsme první půli přežili jen s minimální ztrátou,“ komentoval Lukáš Michal.

Jeho svěřenci se po pauze zvedli a střídající Sytař po hodině hry vyrovnal. „Už to vypadalo, že zápas směřuje k remíze 1:1. Jenže gólman Šmída udělal velkou chybu, kdy neudržel lehkou střelu a Humpolec šel chvíli před koncem opět do vedení,“ přiblížil kouč SFK.

V posledním podzimním kole moravskoslezské divize D zdolali fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) na domácí půdě Břeclav těsně 1:0.
VIDEO: Podívejte se na jediný gól, kterým fotbalisté Meziříčí zdolali Břeclav

Jenže podobně jako dva týdny zpět ve Staré Říši, také tentokrát předvedla Vrchovina famózní zmrtvýchvstání. „Prodloužený balon Duba nadvakrát dostal do branky a zběsilý závěr pokračoval. Sytař trefil tyč a pak Švanda rozhodl. Jak jsme na podzim doma některé zápasy v závěru ztratili, teď se nám venku dvakrát povedl opak,“ usmíval se.

Zisk 32 bodů a třetí místo v tabulce. S podzimem musí v Novém Městě panovat spokojenost. „Chtěl jsem hrát nahoře a získat třicet bodů. Oba cíle jsme splnili, takže asi určitě spokojenost,“ přiznal Michal.

Na půdě první rezervy Zbrojovky Brno se představili fotbalisté Havlíčkova Brodu, k druhému Lanžhotu pro změnu vyrazil Ždírec nad Doubravou. Oba kluby z Vysočiny sice nepodaly špatný výkon, přesto se po prohrách 0:2, resp. 1:3 vrátily domů s prázdnou.

Fotbalisté Tatranu byli případnému bodovému zisku blízko až do závěru zápasu. „Lanžhot se po našem snížení možná i strachoval o výsledek," sdělil kouč Ždírce Michal Votava.


Načítám tabulku ...