Jednu tajenku už víkendové 28. kolo čtvrté ligy vyřešilo. Fotbalisté Velkého Meziříčí zvítězili na půdě nováčka z Polné 4:1 a tím se definitivně zachránili. Před posledními dvěma koly mají na předposlední Pelhřimov nedostižný náskok sedmi bodů. „Kluci splnili cíl a dokázali velkou věc. Přece jenom hráli celé jaro pod velkým tlakem, poslední dva zápasy mohou odehrát v klidu,“ oddechl si trenér Meziříčí Milan Volf.

Další čtyři mančafty pod tabulkově jedenáctým klubem z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice jsou na tom hůř. Trio z nich první červnový víkend vůbec nebodovalo, jediní, kteří si alespoň mírně pomohli, byli fotbalisté Speřic. Ti přivezli bod za remízu 1:1 ze Žďáru nad Sázavou.

Naopak Tasovice padly ve Ždírci, Břeclav doma podlehla béčku Líšně a předposlední Pelhřimov přišel alespoň o bod proti vedoucí juniorce Zbrojovky Brno jedenáct minut před koncem, kdy hosté vstřelili vítěznou branku na 2:1 v jejich prospěch.

Před posledními dvěma koly tak drží druhého černého Petra za již jistě sestupující Starou Říší nováček z Pelhřimova. V jeho neprospěch hraje také skutečnost, že má horší bilanci vzájemných zápasů s Břeclaví i Speřicemi. Na druhou stranu nyní zajíždí na půdu poslední Staré Říše, v sezonní rozlučce jej pak čeká na jaře sice výborná, ale současně již o nic zásadního hrající Velká Bíteš.

Fotbalisté Speřic mají hned dva mečboly. Nejprve si to v neděli rozdají v přímém souboji s Tasovicemi. Vítěz tohoto duelu bude moci slavit, teoreticky však může i poražený z tohoto souboje, to v případě, pokud by Pelhřimov nepříjemně překvapil a z Říše žádný bod nepřivezl.

Šanci na reparát by měl tým TJ Dálnice ještě v posledním kole, kdy přivítá třetí rezervu Líšně. A na ni si vcelku věří. „Myslím si, že by jim náš fotbal, ale i menší hřiště nemusely sedět. Navíc druholigové áčko už má nějaký čas po sezoně, takže určitě dorazí klasická sestava béčka,“ spekuloval kouč Speřic Jiří Holenda.

Stále ještě je ale ve hře také varianta, že ze skupiny D spadne pouze poslední celek. Jedno mužstvo na 15. místě z moravskoslezských divizí D, E a F se totiž zachrání. V posledně jmenované má Jeseník aktuálně 21 bodů, ale v éčku jsou předposlední Všechovice a ty už nasbíraly 28 bodů, tedy o čtyři více než Pelhřimov.

TABULKA MS DIVIZE D
12. Tasovice 28 bodů – SPEŘICE (13), Žďár n. S. (8)
13. SPEŘICE 27 bodů – Tasovice (12), LÍŠEŇ B (3)
14. Břeclav 25 bodů – Lanžhot (2), V. MEZIŘÍČÍ (11)
15. PELHŘIMOV 24 bodů – Stará Říše (16), V. BÍTEŠ (5)

Tučně zvýrazněné zápasy hrají zmíněné fotbalové kluby na domácím stadionu, v závorkách je aktuální umístění soupeře v tabulce MS divize D.


Načítám tabulku ...