„Rozhodli jsme se pro osobnost, která je spjatá s klubem, zná hráče nejenom áčka, ale také dorostu. Právě zapracovávání mladých odchovanců koresponduje s našimi dlouhodobými cíli,“ řekl předseda humpoleckého klubu Václav Duben.

Pro Staňka půjde o první trenérské angažmá v dospělé kategorii, v podzimní části vedl humpolecký starší dorost.

Někdejší kanonýr Jihlavy, Velkého Meziříčí a Humpolce bude mít na hřišti prodlouženou ruku v podobě Václava Kolouška. Exligový středopolař, který prošel například Spartou, Slavií a Libercem, byl doposud hrajícím asistentem divizního B-týmu Jihlavy, kde ale sbíral starty po minutách. V Humpolci by měla být jeho role na hřišti podstatně výraznější.

„Samozřejmě záleží na trenérovi, ale Vašek by měl dostat větší prostor než v Jihlavě. Jeho zkušenosti jsou v našem mladém týmu potřeba,“ podotkl Duben.

Bernard Cup.
Bernard Cup nalákal kvalitu, v Humpolci si přípravu zpestří kluby ze tří okresů

Také Koloušek je s Humpolcem spjatý, doposud totiž vedl jeho mladší dorost.

Na předsezonním cíli v podobě záchrany divize se nic nemění.

„A stejný cíl budeme mít asi i do dalších sezon, neboť chceme soutěž opravdu hrát s vlastními odchovanci. Už nyní je v sestavě deset humpoleckých hráčů a v tomto trendu hodláme pokračovat,“ vysvětlil šéf klubu.

Vedle Kolouška by měl hráčský kádr doplnit také Martin Řezáč. Kmenový hráč Jihlavy strávil podzim ve třetiligovém Velkém Meziříčí, v zimě se ovšem rozhodl s profesionálním fotbalem skončit. Otazník visí nad Ivo Ujčíkem, který má nabídku z Rakouska.