Takový start jarní části se asi nepředstavovali ani v nejhorším možném snu. Divizní fotbalisté TJ Dálnice Speřice nemají z úvodních čtyř kol ani bod. „Čekali jsme lepší výsledky, ale žádná nervozita či panika u nás nepanuje,“ prozradil trenér Speřic Jiří Holenda.

Čtyři prohry při skóre 0:11 jasně vypovídají o tom, kde divizního nováčka zkraje druhé poloviny sezony nejvíce tlačí bota. „První dva zápasy od nás byly špatné. Hodně to ale bylo způsobené tím, že nám chybělo několik opor,“ popisoval.

Po úvodní prohře 0:2 v Bystřici nad Pernštejnem přišel domácí debakl 0:6 od vedoucího Startu Brno. „Start prokázal svou kvalitu. Mají už v podstatě třetiligový mančaft, který hraje celou sezonu spolu. Na druhou stranu jsme se jim ale vůbec nevyrovnali v důrazu a bojovnosti. Na takový zápas bylo třeba rychle zapomenout a věnovat se dalším zápasům,“ zdůraznil kormidelník TJ Dálnice.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) přišli o vítězství nad Humpolcem v předposlední minutě, Žďár v závěru rozhodl o své výhře ve Speřicích.
Za slušné výkony nejsme odměnění, stýská si Adamec. To fotbalisté Žďáru dál válí

V následujících dvou utkáních už to směrem do defenzivy bylo od klubu z Pelhřimovska lepší. Jenže problém v útočné fázi nezmizel.

Ve Velké Bíteši to poměrně dlouho vypadalo alespoň na zisk jednoho bodu. Domácí však po pauze během sedmi minut vstřelili dvě branky a bylo po nadějích. „V obraně jsme se zlepšili, také v útočné fázi jsme si vytvořili nějaké příležitosti, ale bez výsledku,“ popsal Holenda.

Ještě blíže k prvnímu jarnímu bodovému zisku měly jeho ovečky na Velký pátek. „Na rovinu přiznávám, že jsme proti Žďáru vsadili na pevnou defenzivu. Ačkoliv jsme hráli doma, bod bychom brali,“ neskrýval.

O těsné prohře Speřic 0:1 rozhodla až situace z předposlední minuty hry. „V defenzivě jsme to dobře zvládali, ale v úplném závěru jsme si nepohlídali standardní situaci, díky které jsme prohráli,“ postýskl si.

Fotbalistům Světlé nad Sázavou (v modrém) se sice úvod zápasu proti Telči nepovedl, ale nakonec se radovali z vítězství 4:1.
Světlá má první jarní body, Telči zápas nevyšel. Vedoucí Pohled znovu zaváhal

V tabulce D skupiny čtvrté nejvyšší soutěže v Česku si ale nováček oproti stavu po podzimní polovině nikterak nepohoršil. TJ Dálnice dál patří desátá příčka, protože čtyři nejhorší celky soutěže zatím příliš nebodovaly. Na poslední místo, které jako jediné může, ale také nemusí, být sestupovým, mají Speřice aktuálně náskok šesti bodů.

Paniku byste však ve vedení, ale i kádru loňského vítěze krajského přeboru Vysočiny hledali marně. „Já, ale ani hráči z toho nevydařeného začátku jara nejsme nikterak nervózní,“ potvrdil Holenda.

A na toto konto dál pokračoval. „Úvod jara jsem určitě očekával lepší, ale musíme se s tím poprat sami, je to především v našich hlavách. Fotbal kluci hrát nezapomněli, ale myslím, že se postupně zvedáme. Je třeba na tom dál pracovat.“

Fotbalisté Tisu (v modrém) o víkendu zdolali v dalším kole tohoto ročníku západní skupiny I. B třídy Jamné na jeho hřišti těsně 2:1.
Fotbalisté Tisu urvali tři body. Dál stíhají Přibyslav, jež sehrála divoký zápas

V podobných situacích řada trenérů sáhne k totálnímu překopání sestavy. To ale nebude tento případ. „Sahat do sestavy nechci. Podle mého je jen otázkou času, kdy se kvalita hráčů projeví,“ komentoval.

Pozitivem je, že už by měl mít k dispozici takřka kompletní kádr. „Dlouhodobě zraněný útočník Pavel Svoboda už trénuje, ale zatím na zápas nevypadá. Už se ale vrátili Vlček, Jančík i Fukan. Pokud nás nic nepostihne, měli bychom mít ucelenější sestavu,“ pochvaloval si.

Už v neděli čeká Speřice důležitý duel na hřišti dvanácté Staré Říše. „Bude se hrát o šest bodů, Říše má jen o dva body méně. Ani jeden celek nyní nemá formu, moc ke koukání to asi nebude. Ale takový už je teď každý náš zápas, potřebujeme se chytit,“ zdůraznil Holenda.


Načítám tabulku ...