Byť jen v přípravném duelu, přesto se fotbalistům Velkého Meziříčí podařilo vrátit Novému Městu na Moravě listopadovou porážku z podzimní části letošního ročníku MSFL.

První poločas byl ještě relativně vyrovnaný. Domácí celek po něm vedl 1:0. „Šancí jsme měli více, jenže v koncovce jsme byli kolikrát příliš lehkomyslní,“ postýskl si kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Po pauze už se ale jeho ovečky rozjely naplno a přidaly dalších pět branek. „Od druhé branky bylo rozhodnuto. Pak už šlo jen o to, jak vysokým rozdílem utkání skončí,“ usmíval se Šimáček.

Také v sobotním dopoledním utkání chyběla v základní sestavě Nového Města na Moravě řada opor. „Jsme až příliš rozbití, k dispozici jsem měl opět pouze dva náhradníky. Navíc v základní sestavě nastoupili hned tři dorostenci,“ postýskl si kormidelník Vrchoviny Pavel Procházka.

Z vítězství se v sobotu radovali rovněž fotbalisté juniorky FC Vysočina. Poříčí zdolali 3:1. „Úplně spokojený jsem s naším výkonem ale nebyl. Hlavně mě mrzí inkasovaný gól z závěru, měli jsme uhájit čisté konto,“ sdělil jihlavský trenér Michal Veselý.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – NOVÉ MĚSTO 6:0
Góly: Vošmera, Sysel, Mirek Malata, R. Demeter, Šuta, Plichta. Poločas: 1:0. Velké Meziříčí: Dubec – Pavlík, Komínek, Mucha, Bouček – Dolejš, Puža, R. Demeter, P. Demeter, Vošmera – Plichta. Střídali: Mirek Malata, Sysel, Marek Malata, Šuta. Nové Město na Moravě: Šmída – Trojánek, Vícha, Švanda – Hekerle, Michal, Novotný, Jícha – Partl, Matulka, Duba. Střídali: Bača, Sytař.

JIHLAVA B – POŘÍČÍ 3:1
Góly Jihlavy B: Miška, Tall, Savi. Poločas: 1:0. Jihlava B: Janota – Fila, Jiřík, Mikuška, Farka – Lokvenc, Chocholatý, Miška, Šancl, Jiroušek – Tall. Střídali: Vlček, Němeček, Pekárek, Krejčí, Vacek, Crhan, Došek, Savi.