Jihlavský trenér si takový výbuch příliš neuměl vysvětlit. „Je to velká ostuda. Byť bylo Slovácko lepším týmem, prohrát takovým výsledkem si prostě nemůžeme dovolit,“ láteřil kouč Michal Veselý.

Ve své krátké trenérské, ale ani bohaté hráčské kariéře, takový výsledek nepamatuje. „Hrál jsem dost dlouho, ale nic podobného jsem nezažil,“ přiznal.

Přitom rezerva Slovácka, oproti některým předpokladům, ani při reprezentační pauze neposílila o hráče prvoligového áčka. „Přijeli s jejich klasickou sestavou plnou mladých hráčů. Hráli opravdu výborně, neměli jsme na ně,“ vysekl poklonu soupeři.

V předešlých týdnech se přitom juniorům FC Vysočina nadmíru dařilo. Do pátečního utkání drželi pětizápasovou šňůru neporazitelnosti.

Paradoxně právě tato skutečnost se možná pod debakl výrazně podepsala. „Asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Měli jsme za sebou slušnější období, jenže Slovácko využilo naše chyby. Od inkasovaného gólu na 2:5 to s námi bylo hodně zlé,“ sdělil.

Hráčům také hned po zápase vyčinil. „Něco jsme si hned vyříkali, protože jsme dostali pořádnou facku. Je to ostuda pro celý klub,“ neskrýval.

Nevylučoval rovněž, že možná přijde nějaký postih pro hráče také od vedení klubu. „To není otázka na mě, ale samozřejmě nemohu nic takového vyloučit. Počítám, že nad tímto výsledkem vedení jen tak rukou nemávne," dodal Veselý. 


Načítám tabulku …