Vdiskusní části programu lidé nejčastěji apelovali na vyřešení kritické situace vPošenské ulici. Občané totiž už léta volají po výstavbě chodníků vtéto lokalitě. Na úzké silnici v délce asi šesti set metrů riskují denně své životy chodci, ale i řidiči.
„Většinou jezdím na kole. Pokud se vnejužším místětéto ulice sejdou dvě vozidla a já jako cyklista, tak bych se nejraději viděl na zdi. Není tam, kam uhnout a leckdy je to doslova o život,“ popsal tíživou situaci Jan Růžička zPacova, který vPošenské ulici dříve bydlel. Obdobného názoru včera byla většina obyvatel, kteří se zúčastnili Dnu sDeníkem. „Už kolikrát se mi stalo, že jel traktor, proti němu osobní auto a teď na jedné straně já a na druhé chodec se psem. Strašné. Člověk už pomýšlí na to nejhorší,“ zdůraznila Klára Nekovářová zPacova.
Na vyřešení dlouhotrvajícího problému pacovští včera díky Pelhřimovskému Deníku dostali odpověď. Podle starosty města by měl být chodník vdélce 600 metrů dokončen letos na podzim. „Vidím to přibližně na září, říjen,“ dodal Lukáš Vlček.
„Vybudování chodníku je nutnost. Byl bych však i pro jiné řešení, protože pokud úsekem procházím, musím dávat velký pozor, aby mě někdo nezajel,“ povzdychl si Josef Dušek zKámena.

Stačily by dvě fůry štěrku

Místní včera poukázali i na rozkopanou komunikaci podél atletického hřiště. Ta se nachází pod Pošenskou ulicí, kde zastupitelé uvažovali právě o zbudování náhradního chodníku.
„Už tři čtvrtě roku je zde rozkopaná silnice a pořád se nic neděje. Chodíme po louce. Nelíbí se mi, že město stím nic nedělá,“ krčil rameny Jan Růžička stím, že je tam jenom bláto. Během diskuze na náměstí navrhl starostovi vyřešit problém navezením štěrku na místo.
„To nic nevyřeší. Problém musíme odstranit komplexně. Vletošním rozpočtu však na to není prostor,“ mínil starosta.

To si však nemyslí pacovští občané. „Dvě fůry štěrku, které by nám, co tudy denně chodíme, hodně pomohly, snad radnici nezruinují,“ domníval se Růžička.