Nejméně jedno pořádné hřiště vznikne,“ odvětil Pfaur na přímý dotaz vdiskuzní části zábavného odpoledne.

Na náměstí raději ne

„Je dobře, že se tu hřiště postaví. Hlavně, aby se nacházelo někde poblíž sídliště, aby se maminky nemusely vláčet někam na kraj města,“ dotkla se příkladu poněkud odstrčeného skateparku učitelka v dětském domově Věra Nováčková, která bedlivě sledovala své malé svěřence dovádějící smodrými balonky.

Správnost stanoviska představitelů radnice potvrdila i Jana Staňková. „Nemít zahradu, nevím, nevím, kam bych sdětmi chodila,“ pohlédla na své dvě ratolesti.

Nápad svytvořením dětského koutku přímo vparčíku uprostřed kamenického náměstí se ale starostovi příliš nezamlouval. „Tohle řešení mi nepřipadá příliš vhodné, hrací zóna se bude mnohem lépe vyjímat někde u sídliště. Samozřejmě si uvědomujeme, že aby hřiště mělo význam pro co nejširší skupinu lidí, mělo by se nacházet co nejblíže středu města či vtěsném sousedství obytné zóny,“ přikývl Pfaur, bližší upřesnění však odmítl. „Na to je přece jenom ještě čas,“ poznamenal.

Koupání jen v létě

Hodně dotazů od kamenických obyvatel mířilo i na otázku koupání. „Bazén by se zamlouval asi každému, na jeho výstavbu ani provoz by však naše malé město nedosáhlo. A pokud se týká letního koupaliště, na jeho zvelebení se už pracuje,“ dotkl se první muž Kamenice nad Lipou plánů na obnovu areálu i zchátralého hotýlku, o nichž jsme informovali 11. dubna.

Mezi návštěvníky nechyběl sfotoaparátem ani Pavel Sadílek. „Myslím, že město se docela snaží, a nemyslím tím jenom hřiště. Což vdnešní době, kdy se na všechno shánějí peníze přinejmenším složitě, rozhodně není špatné zjištění,“ pochválil své nástupce bývalý starosta, který vrámci svého volna fotografuje důležité společenské akce ve městě.