Pondělní hlavní líčení začalo konstatováním soudce, že Petr Zelenka je podle vězeňského lékaře schopen účastnit se hlavního líčení. Zelenka vypadá, že je v dobré kondici.

Jako první svědek vypovídá zdravotní sestra Hana Čechová. Ta řekal, že měla na starosti poškozeného Pajera. Všimla si, že u něj začaly problémy, když se vrátila k pacientovi po krátké pauze.

Novináři především čekají na výpovědi dvou policistů, kteří byli předvoláni kvůli podezření, že policie donutila Zelenku k přiznání pod nátlakem.
"Řvali na mě a vyhrožovali mi," řekl Zelenka

Petr Zelenka označil dva policisty, kteří vypovídali u Krajského soudu o okolnostech prvotních výslechů po jeho zatčení, za lháře.

Podle Zelenky na něj byl kladen psychický nátlak, aby se přiznal k 16 případům a bylo mu vyhorožováno.

„Řvali na mě, abych si vzpomněl na 16 jmen a vyhrožovali mi,“ zopakoval Zelenka před soudem.

„Proti tomu se musím důrazně ohradit. Nic takového není pravda. Pan Zelenka vypovídal spontánně. Zpočátku byl nervózní, proto jsme mu umožnili, aby si udělal poznámky a uspořádal myšlenky,“ řekl soudu policista Jan Lomnický.

Policistka Hana Kvasničková také popřela, že by z její strany na Zelenku bylo nějak tlačeno.

„V té doby jsme neměli žádný jmenný seznam poškozených pacientů. Jakékoli tvrzení obžalovaného o bití, či jiném nátlaku v podobě výhrůžek odmítám,“ řekl Kvasničková.

„Jste lhářka. Nutili jste mě, abych si vzpomněl na 16 jmen,“ namítl Zelenka.

Policista Lomnický řekl, že Zelenka s policisty naopak spolupracoval.

„Během výslechu řekl, že celou dobu tušil, že když se na něj přijde, tak to bude průšvih, ale dělal to dál,“ řekl před soudem Jan Lomnický.

Hlavní líčení je naplánováno do pátku 15. února, poté na 19. a 21. února. V úterý soud vyslechne soudní znalce, v dalších dnech by měl číst listinné důkazy.