Sváteční program poslední listopadovou neděli zahájil starosta města Milan Kunst spolu s místním farářem Martinem Bráchou. Poté vystoupily děti z hornocerekvické základní školy. „Musím říct, že se letošní akce povedla na jedničku. Děti byly úžasné, přišlo hodně lidí a vypilo se čtyřicet litrů svařáku a třicet litrů čaje,“ vyčíslil starosta.

Na jedničku dopadl i benefiční jarmark. Peníze z prodeje různých drobností a dobrovolného příspěvku na občerstvení poputují na léčbu malého Pepíčka, který se narodil předčasně, má dětskou mozkovou obrnu a poškození očních drah v mozku a potřebuje peníze na neurorehabilitace. „Vybralo se krásných 20 518 korun,“ řekl spokojeně Milan Kunst. „Doufám, že Pepíčka posuneme zase o kousek dál,“ dodal.

Součástí programu byla i výstava perníkového betléma, který vznikl pod taktovkou místní učitelky Lenky Procházkové. Do pečení se zapojilo zhruba třicet rodin. „Lidé vytvořili různé postavičky, domečky i zvířátka. Sešlo se nám hodně prasátek a oveček, naopak nedostatek jsme měli stromečků,“ popsala Lenka Procházková.

Voňavý betlém, který tvoří asi tři sta perníčků, si mohou lidé prohlédnout v městském muzeu. K vidění zde bude až do Tří králů.

Jana Kudrhaltová