Vyzkoušeli si, jaké to je sedět za volantem popelářského auta, prověřili svoje znalosti o třídění odpadu na stanovišti společnosti EKO-KOM a taky si užili bojovku o záchraně planety.

„Rozdali jsme během necelých tří hodin celkem 196 herních karet na bojovku. Dokonce jsme tím pádem o pár kousků překonali rekord z letošní velikonoční bojovky,“ komentovala zájem dětí o zapojení do hry ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Vendula Marešová. Úspěšní luštitelé si odnesli drobné odměny a v rámci slosování i ceny v podobě knih, omalovánek a pracovních sešitů o záchranně mořských želv nebo lístků na dětské filmy do Kina Humpolec.

Na Masarykově náměstí v Pelhřimově se otevřelo komunitní centrum s krámkem.
V Pelhřimově otevřeli nové centrum. Obchůdek nabízí originály. Podívejte se

Na dětském dni nechybělo ani oblíbené malování na obličej, skákací hrad, soutěže a hry. Na památku si mohli návštěvníci odnést fotku z fotokoutku, který obsluhovali v rámci odborného výcviku studenti Střední školy informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec. Velkému zájmu se těšilo i stanoviště Záchranné stanice Pavlov – jediné záchranné stanice pro živočichy v Kraji Vysočina. Děti se zde setkaly nejen s pracovníky, ale i se zvířecími klienty záchranné stanice, které si mohly pohladit nebo zkusit nakrmit. Zábavnou formou se dozvěděly, jak jsou jednotlivé druhy zvířat ohrožené a jak je můžeme chránit, nebo co dělat, když najdou ptáče, zajíčka nebo třeba malého ježka.

Den bez tabáku a měření škodlivých látek v dechu.
V Pelhřimově se pokoušeli přesvědčit kuřáky, aby zahodili cigarety

Ani na jídlo a pití se nezapomnělo – na Den dětí nově otevřela přímo v parku Kavárna Stromovka, která nabídla mimo jiné výbornou zmrzlinu. Dále si mohli návštěvníci vybírat ze sladkých i slaných palačinek. Zkrátka nepřišli ani vegetariáni, vegani a celiaci, kteří si mohli pochutnat u stánku Bistra 269.