Cílem celoročního závodu je probudit v lidech vymírající soutěživost a chuť k pohybu. Registrace do závodu je zcela zdarma. A to na webových stránkách www.nakopce365.cz, kde jsou uvedeny i výstupové body a samozřejmě jednotlivé kopce: Čeřínek, Míchova skála, Javořice, Křemešník, Lísek, Hradisko, Nádavek, Mackův kopec a Strážný kopec u Počátek. Letos jsme seznam rozšířili k Velký Špičák u Třeště.

Výstup je možné absolvovat pěšky, během, na kole, na běžkách, ale také na elektrokole, což je speciální kategorie, která se hodnotí zvlášť.

Tříkrálový pochod na Křemešník 2022
Lidé vyšli na tradiční pochod na Křemešník a podpořili Tříkrálovou sbírku

Rozhodující jsou pak nastoupané výškové metry, které jsou uvedené na seznamu výstupových bodů. Princip zaznamenávání výstupů je také velmi jednoduchý. Po zdolání kopce si na našem webu načtete GPS souřadnice, zadáte způsob zdolání a nahrajete fotografii, na které musí být zřetelně vidět, že se jedná právě o vás a že se nacházíte na konkrétním kopci.

Výlet do Počátek
Počátek roku v Počátkách. Tam je zahájení roku stylové

Závodníci se dělí do jednotlivých kategorií (muži, ženy, junioři), ale také na týmy. Hodnotíme i sportovce, kteří během týdne zdolali všechny kopce, a také ty, kteří nastoupali nejvyšší počet metrů. Letos jsme přidali novinku. Výzvy, kde je možné vyzvat až pět dalších závodníků na předem stanovenou dobu.

Vyhlášení vítězů za rok 2021 se uskuteční 30. ledna ve čtrnáct hodin na Javořici. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@vhtpocatky.cz.

Tým VHT