Začíná jaro, čas probouzení přírody a ideální doba k návštěvám pramenů řek. S ohledem na současné vládní omezení jsme se rozhodli aktuálně trochu změnit náplň našeho projektu.

Vzhledem k epidemické situaci vás vyzýváme k výletům k soutokům potoků, říček či řek. Sídla byla budována právě u nich a tak by pro nikoho neměl být problém „najít ten svůj soutok“.

Vydejte se k soutoku a pořiďte nějaké zajímavé fotografie. Samozřejmě chceme fotku účastníků akce u soutoku ideálně se sokolskou symbolikou. A když přidáte také fotku nějaké zajímavosti v okolí, budeme rádi. Může to být například most, nebo zajímavá socha, brod, přívoz atd.

Na výzvu reagoval čtenář Miroslav Galko a poslal nám fotografie soutoku řeky Trnavy a Želivky. Podívejte se na fotogalerii.

Fotografie a jména řek, potoků na soutocích, prosím, přidávejte k události na Facebooku, či je zasílejte na e-mail jzahradnikova@sokol.eu. Připojte pár řádků o tom, odkud fotka je a kdo na ní pózuje, případně popište zachycenou zajímavost. Budeme je též zveřejňovat v rubrice Čtenář reportér na portále okresních deníků. Deník je totiž mediálním partnerem České obce sokolské. Snímky můžete posílat do 21. června.

Anna Jurčíčková, náčelnice ČOS
Jan Nemrava, garant Jarní výzvy
Petr Svoboda, náčelník ČOS