Zázemí v nové budově najde řada ambulancí a oddělení včetně dětského oddělení, na jehož výstavbu věnovala nadace Dietera Morszecka finanční dar ve výši dvou milionů EUR. „Rozhodnutí o podpoře výstavby nového pediatrického oddělení v pelhřimovské nemocnici bylo jasné. Vždy jsem byl velmi spokojený se spoluprací s českou Rimowou, která byla srdcem našeho koncernu. Velmi jsem si rozumněl se zodpovědným a spolehlivým pelhřimovským týmem, a tak podpora a financování dětské zdravotní péče na Pelhřimovsku je poděkováním pro zaměstnance a jejich rodiny a děti,“ řekl k věnování štědrého daru vnuk zakladatele Rimowy, Dieter Morszeck, jehož nadace podporuje v současné době řadu projektů např. výstavbu nového křídla v dětské nemocnici v Kolíně nad Rýnem nebo financování Národního centra pro nádorové onemocnění v Heidelbergu.

Prohlídky stavby, která roste doslova před očima, se dále zúčastnili Vladimír Kozler, generální manažer společnosti Liwa CZ, Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví nebo Soňa Měrtlová, vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Kraje Vysočina. „Panu Morszeckovi jsme ukázali, jak postupují práce v druhém nadzemním podlaží, kde bude sídlit právě dětské oddělení – ambulance, jednotka intenzivní péče a lůžková jednotka. Velmi si vážíme podpory nadace, protože nové oddělení přinese větší pohodlí nejen pro dětské pacienty, ale i pro jejich rodiče. Vítanou novinkou bude prostorná terasa, které bude součástí dětského oddělení. Celý pavilon bude splňovat energetickou úsporu, příjemné pracovní prostředí a především v něm pacienti získají zdravotní péči na maximální možné úrovni,“ sdělil ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár.

Členění nového pavilonu
PP: garáže
NP: vstup, recepce, ambulance
NP: dětské oddělení
NP: gynekologicko- porodnické oddělení
NP: neurologické oddělení
NP: technické zázemí a strojovny vzduchotechniky

Přátelská návštěva byla završena poděkováním a předáním upomínkových předmětů štědrému dárci, Dieteru Morszeckovi, a zároveň pozvánkou na další setkání.  

Práce jdou podle harmonogramu

Práce na současné nejvýznamnější investiční akci pelhřimovské nemocnice jdou podle harmonogramu. Dělníci aktuálně pracují na výstavbě monolitické konstrukce třetího nadzemního podlaží s tím, že na přelomu září a října by mohla být budova kompletně postavena. „Tím dojde ke zdemontování současných dominant stavby, dvou věžových jeřábů a začne se s pokládkou střechy, montáží oken a dalšími činnostmi, které zajistí, aby byla budova připravena na zimu,“ informoval Petr Adam, náměstek HTS Nemocnice Pelhřimov. Podle něj budou nejtěžší práce uvnitř objektu. „Začne se pracovat na omítkách, rozvodech vzduchotechniky, vody a topení. Dojde k vylití podlah, které bychom chtěli stihnout do konce tohoto roku,“ dodal náměstek HTS.

Stavba ve výši 591 milionů korun bez DPH, a jejímž investorem je Kraj Vysočina, probíhá za plného provozu nemocnice, ale tím že roste tzv. na zelené louce, nijak významně neovlivňuje současný provoz zdravotnického zařízení.

Alexandra Knapová