Letos bylo z naší školy zasláno 81 prací, z toho deset získalo čestná uznání. Nadšeni jsme byli hlavně z krásného 3. místa Karolínky Zemanové ze 7. třídy v kategorii ,,Originalita“. Je to již podruhé, kdy jsme získali umístění v této soutěži. V roce 2017/18 získala 1. místo Klára Nováková. Naše škola byla i tenkrát pozvána do Itálie, kde si Klárka měla cenu vyzvednout.

Městys Lukavec tedy neváhal a do Itálie vypravil celý autobus, spolu s vítězkou se tak do Arenzana mohly podívat i další oceněné děti.

Soutěže se účastníme již 12 let. Za tuto dobu jsme obdrželi mnoho čestných uznání pro jednotlivce i celé třídy. Letos je získali: Adéla Dvořáková, Aneta Kmochová, Martin Koucký, Michaela Smetanová, Zuzana Svitáková, Matouš Tržil. Již podruhé čestné uznání obdržely Tereza Veletová, Pavla Koubíková, Eliška Švecová.

Výše jmenované Karolínce Zemanové měla být cena předána v Arenzánu. Městys Lukavec tak stejně jako před dvěma lety uspořádal malou výpravu do Itálie, abychom si cenu mohli převzít osobně. Nakonec si Karolínka cenu nemohla jet vyzvednout, a tak ji za ni převzal pan místostarosta Vítězslav Prchal.

Všichni účastníci výpravy si užili příjemnou atmosféru kláštera, v jehož prvním patře je umístěna trvalá výstava všech výtvarných prací, které získaly ocenění a čestná uznání.

Vystaven je zde také obrázek Karolíny Zemanové a dalších lukaveckých žáků. V podzemní části je umístěn velkolepý keramický betlém, ale můžete zde spatřit i betlémy z různých zemí světa. Zajímavé bylo také setkání s Otcem Vojtěchem, který má české kořeny. Jeho přítomnost ještě více umocnila celkovou přátelskou atmosféru celého pobytu. Naše úspěchy jsou pro nás velkou motivací a jsme si jisti, že se této soutěže budeme účastnit i nadále.

Hana Císařová, ZŠ a MŠ Lukavec