V Humpolci spolek Student Cyber Games poprvé organizoval turnaj v pIšQworkách. Na turnaji se utkalo osm týmů základních škol a čtyři týmy kategorie střední školy. Turnaj to byl velice zajímavý, a tak se bylo pořád na co dívat.

Týmy hrály vyrovnaně, a tak o postup do tzv. pavouka ve většině případů rozhodovaly body získané za jednotlivé zápasy ve skupině. Ani v play-off to nebylo o nic jasnější a týmy často musely vysílat své členy na rozstřel, abychom mohli rozhodnout, kdo postoupí dál. Krátce po poledni jsme měli ale jasno.

Kapr, který vážil přes pětadvacet kilogramů.
Přes pětadvacet kilo. Čtenář Pelhřimovského Deníku se pochlubil obřím kaprem

Za základní školy do kraje postupují: za 3. místo ČESNEKY, z 2. místa MÁME KŘÍŽKY a domácí tým ŠIŠKY S MÁKEM, který si zároveň odnesl pohár.

V kategorii střední školy se umístnily: na 3. místě tým GYOA1 a na 2. místě GYOA2. Pohár i postup do kraje si ze středních škol odnesl tým ŽENY.

Děkujeme všem zúčastněným týmům za krásný turnaj a ZŠ Hálkova za podporu soutěže v podobě vypůjčení prostor. Zvláštní poděkování patří učitelům Ivoně Krčilové a Davidovi Krčilovi, kteří pomohli s organizací a celou dobu se starali o hladký průběh akce. 

Podzimní Pelhřimovsko.
VIDEO: Podzimní Pelhřimovsko. Pokochejte se pohledem z výšky i ze země

Výsledky ZŠ

1. místo Šišky s mákem (Základní škola, Humpolec) ve složení: Kryštof Švíka, Šimon Vašíček, Pavel Řezáč

2. místo Máme křížky (Základní škola, Humpolec) ve složení: Ondřej Studnička, Petr Vostřejž, Štěpán Šimůnek

3. místo Česneky (Gymnázium Třebíč, Třebíč) ve složení: Jonáš Tankó, Elinor Götzová, Lucie Makovická

Slamáci zdobí silnici u Jakubova od roku 2005.
Obří Krteček vylezl z hromádky u Jakubova. Podívejte se i na další slamáky

Výsledky SŠ

1. místo Ženy (Gymnázium dr. A. Hrdličky, Humpolec) ve složení: Radka Váchová, Magdaléna Křížová, Tereza Štěpánková, Tereza Rusová, Petra Bečková

2. místo GYOA2 (Gymnázium a Obchodní akademie, Pelhřimov) ve složení: Pavel Prchal, Lukáš Záruba, Vojtěch Hrabánek, Štěpán Simandl, Tomáš Amcha

3. místo GYOA1 (Gymnázium a Obchodní akademie, Pelhřimov) ve složení: Miroslav Švejda, Van Hung Doan, Antonín Zíka, Václav Malínek, Matěj Pátek