Na trase čekaly na turisty příjemné i méně příjemné pohledy. Těmi druhými je myšlena pádem stromu zničená střecha a štít kapličky nad „kouzelnou studánkou“ pod Křížovou cestou či notně prořídlé křemešnické lesy.

Naopak příjemná byla návštěva Petra Vítka, kterému se podařilo vyfotografovat z rozhledny Pípalka pohled do krajiny zakončený na obzoru zasněženými vrcholky Krkonoš. Tak daleko je někdy z Křemešníku vidět. Zvětšenou fotografii autor při příležitosti pochodu vystavil v ambitech kostela a představil ji i uvnitř svatostánku během závěrečného zpívání vánočních koled.

Teploměr v Havlíčkově Brodě v Masarykově ulici ukazoval ve středu 10. ledna v sedm hodin ráno minus deset stupňů Celsia.
Ledové ráno na Vysočině. Podívejte se, kolik stupňů mrazu ukazovaly teploměry

Mrazivé počasí zpevnilo cesty, a tak přišly i rodiny s dětmi, které uvítaly především prohlídku stájí s koňmi na Farmě Hrnčíř v Proseči pod Křemešníkem. Velmi příjemné bylo setkání s pelhřimovskými skauty na Slunečné pasece s výborným guláškem v chlebu, s opékáním buřtů na ohni a výtečnými buchtami, které napekly maminky skautů.

Nechybělo společné fotografování s Kašparem, Melicharem a Baltazarem. Díky Matici Křemešnické se uskutečnila i komentovaná prohlídka areálu kostela Nejsvětější Trojice na Křemešníku, díky vstřícnosti pana Kováře a průvodce Jiřího Blažka v nabídce byly také prohlídky Větrného zámku. Na závěr se v kostele konalo zpívání koled v podání sboru Komorák pelhřimovské základní umělecké školy a pana Jiřího Váni, který sbor doprovázel na tamní varhany.

Akce v režii Agentury Dobrý den byla příspěvkem do Tříkrálové sbírky organizované Charitou Pelhřimov, k níž přispěl horkými nápoji i poutní hotel Křemešník a mnozí pochodující vhozením ať už nemalého, či malého obnosu do připravených kasiček – každá korunka je vítána. Pořadatele potěšila účast turistů z Brna či Veselí nad Lužnicí. Všichni aktivní účastníci si mohli odnést pamětní list a pěkný suvenýr, který věnovala pelhřimovská SPŠS.

Teplotu a vlhkost měří automatický přístroj ve výšce dva metry nad zemí, čidlo je neustále ve stínu.
Teplota, vlhkost, srážky: jihlavský nadšenec sleduje počasí pro ČHMÚ. Na zahradě

Společně se zmíněnými aktivitami, kdy jen skauti vybrali přes jedenáct tisíc korun, přispěli pochodníci do Tříkrálové sbírky částkou 26 203 korun. Na uspořádání akce se podílel iniciátor Rostislav Čech, pelhřimovská radnice, kulturní zařízení města, Poutní hotel Křemešník, Charita Pelhřimov, Matice Křemešnická, Klub českých turistů, pelhřimovští skauti, Farma Hrnčíř, Základní umělecká škola Pelhřimov.

Sluší se připomenout, že všichni celou akci připravují i absolvují ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu.