V Pacově žijeme s bratrem od narození a na Stražiště jsme se chystali už dlouho. Nedávno jsme se tam opravdu vydali. Nechali jsme auto u hlavní silnice a šli jsme po asfaltové cestě směrem ke studánce. Ochutnali jsme vodu ze zdejšího pramenu, prohlédli si místní kapličku, nafotili pár fotek a vydali se do pět set metrů dlouhého a celkem strmého kopce směrem k vysílači. Cesta nahoru byla kamenitá, ale čím výše jsme stoupali, tím hezčí pocit nás čekal. Po vystoupání na vrch nás přivítal krásný pohled přímo na vysílač. Jsou zde nové lavičky se stolkem a je zde v informačním ukazateli umístěna kovová schránka, kde jsou sešítky, kam je možné zapsat vzkaz anebo zmínku o návštěvě.

Po krátkém odpočinku a pořízení nějakých fotografií jsme se vydali po úzké cestě směrem k vysílači a pak po asfaltové cestě zpátky směrem k hlavní silnici. Cestou ještě pár fotek a samozřejmě sběr borůvek, kterých je ve zdejším lese dostatek.

Ještě taková zajímavost, zvláštně tu při větru vrzají a pískají stromy. Takže za nás určitě krásné místo, které stojí za navštívení.

Lucie Leblochová