Akce odstartovala 10. září v devět hodin ráno v Městských sadech Pelhřimov a všichni návštěvníci se mohli seznámit s hokejem díky klubu HC Lední Medvědi Pelhřimov, s florbalem u stánku Florbal Pelhřimov, s historií Pelhřimova u zastávky Muzea Vysočiny Pelhřimov, zacvičit si mohli s Wu-shu Pelhřimov a dozvědět se něco o krásách vesmíru díky Astronomickému klubu Pelhřimov. ZUŠ Pelhřimov se postarala o taneční vystoupení a kreativní stánek, FK Maraton Pelhřimov prozkoušel fotbalový um mladých návštěvníků, Liga atletů se zaměřila na trefu, Skate gang nechal všechny vyzkoušet si jízdu na skatu přes překážky a Family Point RC Krteček představil kreativní aktivity pro nejmenší. Návštěvníci si mohli vyzkoušet basketbal u zastávky BK Sojky Pelhřimov, seznámit se s činností Basic Pelhřimov, vyzkoušet své znalosti u MAS Šipka, která prezentovala projekt na podporu vzdělávání MAPII. Do projektu MAPII patří i eko-skupina, která měla vlastní zastávku a o tu se postaraly samotné aktivní studentky. Hodina H se postarala o hry a aktivity na všestrannost.

Letošní akci obohatil Hot Wheels Pumptrack, na kterém proběhla exhibice, ale zároveň si mohli všichni jízdu sami vyzkoušet. Tradiční aktivitou této akce byl i letos pokec se zastupiteli a běh s plyšákem.

Hodina H má za sebou další skvělou akci, která nabídla prostor všem, kteří se chtěli zapojit a umožnila networking organizací a klubů na Pelhřimovsku. Už teď se těšíme na další ročník a další spolupráce.

Eva Havlíčková

Hodina H Pelhřimov