Organizátoři se inspirovali evropským závodem Pohár Gordona Benneta, který je nejstarší soutěží v balonovém létání v rámci celé Evropy. Miloš Kovář tento závod přenesl na zimní oblohu České republiky. V neděli 5. února soutěžícím vyšlo počasí, trajektorie letu vedla na jih k rakouským hranicím.

Vítězem se stala posádka, která doletěla nejdále, ale zároveň nepřekročila hranice České republiky. Na oblohu se letos vydalo osm posádek, šest z nich splnilo kritéria závodu, dva balony pořadatelé diskvalifikovali za nesplnění podmínek. Závodníci odstartovali po osmé ráno a nejzazší termín doletu byl v pět hodin večer.

Vítězná posádka Petr Klička a Ladislav Kouba za 4 hodiny a 43 minut uletěla 86,087 kilometrů, jenom o o 158 metrů více než druzí Miloš Kovář a Aleš Vašíček. Ti byli ve vzduchu o dvě minuty déle než vítězové. Třetí skončili Petr Kubíček a Tomáš Hora, kteří uletěli 85,468 kilometrů. Lidé tak mohli balony vidět nejen na Pelhřimovsku a Jihlavsku, ale také kolem Podyjí. Vítězové přistáli nedaleko Šafova v Jihomoravském kraji, jen pár stovek metrů od hranic s Rakouskem.

„Závod má zajímavá specifika. Místo vzletu je jen sedmnáct kilometrů od geografického středu České republiky,“ uvedl pořadatel Miloš Kovář. Start byl naplánovaný v rozmezí 2. až 5. února, podle podmínek. Nakonec se ho podařilo uskutečnit poslední den. V opačném případě byl určený náhradní termín od 15. do 18. února.

Konečné výsledky:
1. Petr Klička/Ladislav Kouba, 4 hodiny 43 minut, 86,087 km
2. Miloš Kovář/Aleš Vašíček, 4 hodiny 45 minut, 85,929 km
3. Petr Kubíček/Tomáš Hora, 4 hodiny, 31 minut, 85,468 km
4. Tomáš Pirner/Petr Květenský, 4 hodiny, 40 minut, 69,888 km
5. Vladimír Lacina/Pavel Štol, 3 hodiny 35 minut, 68,510 km
6. Pavel Dillinger/Stěpánka Dillingerová, 3 hodiny, 7 minut, 47,382 km
diskvalifikace: Pavel Kostrhun/Jindra Lančarič (přistání mimo soutěžní oblast)
                     Pavel Měřínský (přistání mimo soutěžní oblast)