V současné době má nedělní pouťové odpoledne podobu Festivalu hudby různých žánrů, neboť pořadatelé mají snahu přilákat více diváků a posluchačů na tuto Pouťovou pohodu.Obecní úřad v Jiřicích v čele se starostou Miroslavem Jirků, fotbalisté a hasiči zajišťují pořadatelskou službu a veškerý servis na sportovním stadionu a to se také vyplácí slušnou návštěvností. Určitě na tom má svůj podíl „místní“ dechová hudba Radovanka, která zde vznikla jako doprovod Jiřického ochotnického spolku, má tu své zázemí a plnou podporu.

Letošní druhý ročník Radovanka-festu se konal v Jiřicích v neděli dne 26. července 2020 za účasti místní Radovanky, s kapelníkem, trumpetistou a zpěvákem Tomášem Hrůzou, pěveckým triem sester Natálie a Veroniky Říhových spolu s Víťou Veselým, Malé muziky z Pelhřimova, kterou vede kapelník Zdeněk Rajdlík a se kterou zpívala dvojice zpěvaček Iveta Smejkalová a Martina Boháčková, Swinging Chipses z Humpolce, swingová a jazzová skupina 5 saxofonů, vedoucí Jan Koudelka a jejich zpěvačka Jana Nechvátalová. Poslední kapelou byla Zručská desítka, malá dechová hudba bez zpěváků, která se líbila při prvním ročníku a proto přijela i letos. Kapelníkem je tenorista Martin Prachař.

Všechny kapely předvedly svůj repertoár podle svého výběru a to jak lidové či taneční hudby a každý si jistě vybral z této produkce to svoje.

O dobrou zvukovou kulisu se postaral domácí zvukový mistr Milan Trnka. Protože tomuto setkání muzikantů a jejich příznivců přálo i hezké počasí, odcházeli všichni spokojení a jsem přesvědčen, že se již nyní těší na další ročník.

KAREL NOVOTNÝ