Iniciativa Dr. Klauna aktivně pomáhá hospitalizovaným dětem při překonávání traumatu z pobytu v nemocničním prostředí. Být součástí týmu Dr. Klauna vyžaduje zvláštní dovednosti, nadání a znalosti. Stát se tím nejlepším nemocničním klaunem vyžaduje pravidelné absolvování pravidelných seminářů a školení. Celá tato náročná, překrásná a smysluplná práce, hodiny strávené na dětských odděleních, trénink, příprava, plánování, komunikace a logistika by nebyla možná bez těch, jejichž podpora to všechno umožňuje.

Přívalový déšť páchal škody také v obci Želiv na Pelhřimovsku.
Podívejte se: Déšť doslova spláchl Želiv na Pelhřimovsku

Velké poděkování patří všem partnerům a sponzorům. Jejich štědrá podpora programu Dr. Klauna umožnila každému pacientovi věnovat osobní kartu přání se společnou fotkou s klaunem a osobním věnováním s přáním brzkého uzdravení. Je to velice milá vzpomínka na chvíle strávené ve společnosti smíchu a radosti.Díky jejich příspěvkům se mohou také trénovat noví klauni, což se logicky promítá do více návštěv a především to znamená více smíchu a radosti na dětských odděleních! Ani v této složité době ale klauníci nezahálí. A protože zatím do nemocnic za dětmi nemohou, připravili pro děti v domovech, v nemocnicích, ale také pro všechny děti v karanténě nový youtube kanál Chance4Children, kde jsou videa se zábavou, poučením, cvičením a hudbou.

Velkým úspěchem a obrovskou radostí je knížka Pohádky k dočmárání. Pohádky vznikly od dětí pro děti v nemocnicích. Knížka je čtivá, obsahuje 25 pohádek, 150 ilustrací, na kterých se podílelo 110 dětí ve věku od 4 do 18 let. Malí pacienti si tak mohou sami pohádky domalovat přímo do knížky podle vlastní fantazie. Kniha vznikla v nemocnicích a do nemocnic se také i vrací.

JAN JARCHOVSKÝ

Dr. Klaun