Pacienti si téměř hodinové vystoupení výborně užili – zpívali, tleskali, pohupovali se do rytmu a navíc si pochutnali na výborném občerstvení, které pro ně dobrovolníci připravili.

„Posláním Dobrovolnického programu Pírko, který funguje při Nemocnici Pelhřimov je zpříjemnit pobyt hospitalizovaným pacientům a pomáhat jim překonávat náročné chvíle, které s sebou léčba přináší. V současné době má nemocnice 16 dobrovolníků, ale rádi ve svých řadách přivítáme nové dobrovolníky, kteří se budou zapojovat do pravidelných či jednorázových aktivit,“ informovala manažerka kvality a koordinátorka dobrovolníků ve zdravotnickém zařízení Mgr. Pavlína Fridrichovská, DiS.

Dobrovolníkem se může stát každý kdo je starší 15 let, který věnuje část svého času a energie do činnosti, která je časově a obsahově vymezena. Dobrovolníci zprostředkovávají pacientovi sociální kontakt a jsou zde prospěšní svou pouhou přítomností a ochotou naslouchat. Každý, kdo má chuť pomáhat druhým a zejména našim hospitalizovaným pacientům, může kontaktovat koordinátorky dobrovolníků Nemocnice Pelhřimov: 

Pavla Hrdoušková, DiS., telefon: +420 731 619 185, email: phrdouskova@nempe.cz  

Mgr. Pavlína Fridrichovská, DiS., telefon: +420 734 439 161, email: pfridrichovska@nempe.cz  

Více informací o dobrovolnickém programu v Nemocnici Pelhřimov je k dispozici na webových stránkách nemocnice.

Mgr. Alexandra Knapová, tisková mluvčí Nemocnice Pelhřimov