Speciální prohlídka: Na hromnice o hodinu více

Čtvrtek 2. února 

Dnes 2. února se uskuteční netradiční prohlídka v prostorách želivského kláštera. Hromniční prohlídka Vás zavede do známých prostor zdejšího klášterního komplexu a objasní tradice i zvyky spjaté s tímto svátkem. V rámci prohlídky budete mít možnost naposledy zdarma zhlédnout výstavy Betlémů a Andělů, které připravili regionální umělci a sběratelé.

Speciální prohlídka: Po stopách Santiniho

Pátek 3. února od 17.00

3. února roku 1677 se narodil významný barokní stavitel Jan Blažej Santini- Aichel.  K tomuto výročí jsme pro Vás připravili unikátní prohlídku opatského chrámu Narození Panny Marie, který Santini projektoval. Během prohlídky na Vás čeká speciální výklad průvodců, kteří Vás seznámí s barokní architekturou i Santiniho životem. Nahlédnete nejen do chrámu, ale také do prostor barokní sakristie, Santiniho schodiště i kůru kostela, kde si prohlédnete žebrovou klenbu chrámu.

Dětská prohlídka: Po stopách legend s lampiony

Sobota 4. února od 18.00

4. února Po stopách legend - dětská prohlídka s lampióny, kterou Vás provede Marie Magdaléna Trčková a Burian Trčka z Lípy. Zábavnou formou se dozvíte, proč je v Želivě hrad, jak je těžká drátěná kukla nebo meč. Marie Magdaléna Trčková Vás naučí královské etiketě a  Burian Trčka z Lípy Vás naučí, jak se chová páže. Společně s nimi si prohlédnete Trčkův hrad včetně sklepení, malovaný refektář, kapitulní síň, sakristii i opatský chrám Narození Panny Marie.

Hudební večer s JazzPilgrim

Sobota 4. února od 18.30

Klášterní restaurace v Želivě chystá další hudební večer, který se uskuteční 4. února. Na tento večer přijala pozvání jazzová skupina JazzPilgrim. Podle jejich slov je to partička mimořádně nadaných neprofesionálních hudebníků. Od začátku milénia přesvědčují o své kvalitě posluchače po celé České republice a čas od času i za jejími hranicemi. Neutuchajíc ve svém nadšení a odhodlání se opakovaně  vydávají na podivuhodné cesty napříč jazzovými žánry.

Více informací najdete na webu Kláštera Želiv.

Michal Hájek

Klášter Želiv