Na pelhřimovském ORL bylo v roce 2021 provedeno 24 048 výkonů. Ve dvou ambulancích jsou nejčastěji ošetřováni pacienti s onemocněním horních cest dýchacích tedy nosu, vedlejších nosních dutin, hrtanu, dále s nemocemi mandlí, po různých úrazech či s vývojovými vadami v oblasti ORL. „Provádíme audiometrická vyšetření a disponujeme novým přístrojem na vyšetření sluchu u novorozenců. Výkonů je celá řada. Nová mobilní vyšetřovací jednotka nám nahradila dvacet let starou přístrojovou techniku. Výhodou tohoto vybavení je zabudovaný optický kamerový systém a součástí je i nový vyšetřovací mikroskop,“ sdělila primářka ORL pelhřimovské nemocnice MUDr. Martina Hájková.

Představitelé města Pelhřimova starosta Ladislav Med a místostarostové Zdeněk Jaroš a Ing. Josef Koch zhlédli novou vyšetřovací jednotku na otorinolaryngologickém oddělení dne 13. dubna, kdy ocenili nejen její moderní vzhled, ale především praktičnost a šetrnost při vyšetření pacientů.

Město Pelhřimov poskytuje nemocnici finanční příspěvek pravidelně. Za posledních jedenáct let bylo díky financím zakoupeno například sedm sanitních vozidel, artroskopická sestava, ultrazvuk a čtyři nová osobní vozidla, která slouží sestřičkám z oddělení domácí péče a z oddělení paliativní péče. „Finanční podpory od města Pelhřimova si velmi vážíme a věříme, že pacienti tuto jednotku, která umožňuje komfortnější a přesnější vyšetření, ocení,“ uzavřel ředitel nemocnice Mgr. Ing. Michal Kozár, MBA.

Alexandra Knapová

Nemocnice Pelhřimov