Devadesát let je opravdu úctyhodný věk, který si zaslouží náležitý obdiv. A jaký je recept na dlouhověkost? „Střídmost v jídle a pití prodlužuje živobytí. Toho se držím, a musím říci, že to funguje,“ prozradil návod Zdeněk Rozkošný.

„Zkrátka poslouchám své tělo. Nejraději jím roštěnou a segedínský guláš s knedlíkem,“ dodal oslavenec s úsměvem. „Žije se mi v domově dobře, jsem spokojený, péče je výborná a na nic si nestěžuji. Nemohu už žít doma z důvodu snížené soběstačnosti, ale na světě jsem rád,“ těší se ze života oslavenec.

Honzlův Humpolec v minulosti.
Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Začíná Honzlův Humpolec, budou i Šibřinky

Zdeněk Rozkošný měl oslavu, jak se patří. Chlebíčky, zákusky, káva, nechybělo ani pivko, které si oslavenec pochvaloval. Zazněl i narozeninový popěvek Živio, živio za doprovodu harmonikářky, která po celé odpoledne hrála a zpívala písně na přání nejen devadesátníkovi, ale i dalším oslavencům z domova.

Zdeněk Rozkošný má dva syny, dva vnuky a jednoho pravnuka. Čtyřicet let pracoval v Agrostroji. Ve volném čase velmi rád zedničil a zahradničil na což s chutí vzpomíná.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Extrémně brzy. Koberce sněženek už zdobí les u řeky Rokytné

Zdroj: Deník/Zuzana Musilová