Posluchači si totiž zvykli na skvělý program, kde mohou vidět a slyšet vystoupení své oblíbené Vysočinky, ale i řadu dalším interpretů, muzikantů, zpěváků či zajímavých osobností. Také tento koncert připravila Vysočinka s plnou odpovědností a pozvala do Pelhřimova hvězdné trio oblíbených zpěváků z Prahy, Ivanu Brožovou, Josefa Oplta a Jiřího Škváru. Program začal na setmělém jevišti postupným nástupem muzikantů a zpěváků a po této úvodní skladbě moderátor Tomáš Vodrážka přivítal všechny přítomné a pozval na jeviště hosty, starostu města Ladislava Meda, místostarostu Josefa Kocha a kaplana zdejší farnosti Martina Bráchu. Ti ve svých zdravicích pozdravili publikum a popřáli všem dobrou zábavu a úspěšný nový rok 2020.

Josef Koch pak předal zpěvačce Daně Bezstarostové dvě kasičky od charity, aby zahájila Tříkrálovou sbírku. Obě kasičky tak putovaly řadami publika od první do poslední a vybraná částka bude věnována pro místní charitu. Tímto Vysočinka navázala na loňský rok, kdy uspořádala několik koncertu pro nadační fond Českého rozhlasu Světluška.

Novoroční koncert se rozjel v Pelhřimově již v předsálí, kde vystoupili jihočeští heligonkáři, bratři Josef a Karel Kozlovi z malé jihočeské obce Bošilec u Veselí nad Lužnicí. Ti zde hráli posluchačům na přivítanou při konzumací dobrého vínečka, které zájemcům nalévali muzikanti z Vysočinky. Jihočeské písničky zde zněly i o přestávce a po skončení Novoročního koncertu.

Samotný koncert Vysočinky se nesl ve znamení krásných písniček, ve kterých se střídali všichni zpěváci Vysočinky, Dana Bezstarostová, Ondřej Kolčava, Robert Buš a hosté Ivana Brožová, Josef Oplt a Jirka Škvára. Ti také doplnili svá vystoupení o různé humorné vtipy a zážitky. Pro mě a jistě i pro další, bylo velkým překvapením zařazení skladby valčíku „Jak je krásná“ od hudebního skladatele z Vysočiny Vlasty Dvořáka, velkého přívržence Vysočinky, kterou zde zazpívali Ivana Brožová a Josef Oplt. Tato dvojice ji možná zpívala prvně v životě, ale opravdu skvěle. Však za to sklidila velké ovace publika.

Dalším krásným počinem byl příchod tří králů – dětí muzikantů, středem hlediště až na jeviště, s gratulací – „my tři králové jdeme k vám, štěstí a zdraví vinšujem k narozeninám“ – a dortem pro bubeníka Vysočinky Aleše Bočka, který oslavil koncem roku 2019 své významné životní jubileum.

Po řadě dalších krásných písniček pak závěrem poděkoval kapelník Tomáš Vodrážka všem účinkujícím, zvukařům v čele s Ondřejem Váňou, sponzorům, městu Pelhřimovu, zaměstnancům KD Máj a také všem, co přišli na tento koncert, a pozval je na další vystoupení Vysočinky v roce 2020.

Karel Novotný, misionář dechové hudby