Babí léto si dalo na čas, a tak nás místo krásného slunečného víkendu čekal ten deštivý. I přes nepřízeň počasí se do Eše v sobotu 5. října 2019 sjelo téměř 100 závodníků z 12 oddílů z různých koutů České republiky.

Dopoledne současně probíhal jak závod v supersprintu, tak i v turistickém závodě. Všichni závodníci se mohli zúčastnit losování tomboly, kde jako každý rok bylo z čeho vybírat. Od vitamínových, mléčných, sladkých bomb, přes brambory a další dobroty a drobnosti až po hodnotnější dary jako je například karimatka. Každý si přišel na své, i když třeba nezískal žádnou z medailí.

Navečer, kolem 17. hodiny, zájemci o noční bloudění (kolem 100 malých i velkých) nasedli do přistavených autobusů a dle pokynů pořadatelů byli odvezeni na místo výsadku s jasnými instrukcemi, jak postupovat a kde se nachází cíl. Všichni od velkých po ty nejmenší si to moc užili, první banda dorazila už ve 20 hodin, poslední toulající okolo druhé hodiny ranní v neděli.

Za zvuků tklivých písní snědli připravenou odměnu a v neděli se všichni odebrali zpět k domovu. Ačkoli bylo velmi deštivo a blátivo, všichni včetně pořadatelů, kterých také nebylo málo, více jak tři desítky členů pacovského oddílu TOM Kamarádi Pacov, si to velmi užili a už se těší na další ročník.

Za TOM Kamarádi Pacov Hedvika Seidlová

V sobotu 5. října 2019 se v Eši u Pacova konal 5. ročník mistrovství ČR v supersprintu. Zúčastnilo se 75 závodníků. Odpolední finále se týkalo deseti nejlepších v každé kategorii. Mistři České republiky: žákyně – Sára Lisníková (TOM Tuláci Frýdek Místek), žáci – Ondřej Škrabálek (TOM-KČT Kralupy), ženy – Magdaléna Wagnerová (ZŠ Kynšperk), muži – Jan Vejrosta (TOM-KČT Kralupy).