V duchu vánočních svátků se spojili dobrovolníci z dobrovolnického programu Pírko, který funguje při Nemocnici Pelhřimov, s dobrovolníky z Fokusu Vysočina, aby společně připravili dárek pro hospitalizované pacienty, kteří prožívali vánoční svátky v pelhřimovské nemocnici. Dobrovolníci napekli perníčky, které následně ozdobili spolu s malými pacienty a zdravotnickým personálem tamního dětského oddělení.

Tříkrálový pochod na Křemešník se uskutečnil 8. ledna 2023.
Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Bude tříkrálový koncert nebo pochod na Křemešník

„Chtěli jsme vytvořit něco speciálního pro naše pacienty, kteří tráví adventní čas mimo svůj domov. Spojit síly dobrovolníků a pacientů bylo úžasné. A doufáme, že jsme jim přinesli alespoň malý okamžik radosti v jejich cestě k uzdravení, a že alespoň na chvíli zapomněli na starosti spojené s nemocí," sdělila Alexandra Knapová, tisková mluvčí Nemocnice Pelhřimov a dodala, že nazdobené perníčky hospitalizovaní pacienti dostali 24. prosince.

Štědrý den v nemocnici

Štědrý den se v pelhřimovské nemocnici nesl ve znamení vánoční atmosféry a přátelského přání. Hospitalizovaní pacienti, kterých bylo v nemocnici téměř devadesát, si pochutnali na tradičních pokrmech. K obědu se servíroval houbový kuba a k večeři rybí filé, které bylo doplněno buď bramborovým salátem, nebo bramborovou kaší.

První miminko Kraje Vysočina v letošním roce přišlo na svět v Nemocnici Pelhřimov. Chlapeček Makar se mamince Natalii narodil 1.1.2024 v 00:14 hodin a vážil 3800 gramů.
Šek a zlatý šperk: první miminko Vysočiny dostalo v Pelhřimově dárky

Vánoční atmosféru u lůžka pacientům aspoň na chvíli přinesl náměstek ředitele pelhřimovské nemocnice Jiří Běhounek, který pacienty pozdravil, popovídal si s nimi a udělal jim radost malými pozornostmi v podobě vánočních balíčků a nazdobených perníčků.