Téměř devadesát gymnazistů prozkoumalo různá oddělení nemocnice a získalo nový pohled na práci lékařů, zdravotních sester a nezdravotnických pracovníků. Prohlídka zahrnovala návštěvu napříč odděleními od ARO, chirurgie, ortopedie, interny až po oddělení klinické biochemie.

Záchytná stanice v Jihlavě. Ilustrační foto.
Žena z Humpolce se opila s přáteli a pak ztropila ostudu. Řádila i před domem

„Jelikož jsem letos už ve čtvrtém ročníku, vnímala jsem atmosféru více než v loňském roce a snažila jsem se načerpat bližší informace od lékařů. Celkově mě asi nejvíce zaujal nový pavilon. Podle mě je skvělé, že nemocnice přistoupila k akcím tohoto typu, protože středoškoláci si realitu nemocničního prostředí vyzkouší buď na vlastní kůži v roli pacientů, nebo až při studiu medicíny. Den otevřených dveří některým alespoň trochu pomůže při rozhodování o budoucím povolání,“ sdělila maturantka Michaela Pípalová z pelhřimovského gymnázia.

Studenti měli také možnost diskutovat s profesionály a získat odpovědi na své otázky o různých zdravotních oborech a profesních možnostech. Mnoho studentů vyjádřilo nadšení z možnosti osobního setkání se zdravotnickými pracovníky a získání hlubšího pohledu do jejich každodenní práce.

Slavnostní otevření opravených prostor v Želivském klášteře
Prohlédněte si opravené prostory želivského kláštera, nebudou běžně k vidění

„Jsem moc ráda, že nám byla nabídnuta tato příležitost, protože máme možnost podívat se jako studenti středních škol do prostor, které bychom jinak nenavštívili. Odpoledne bylo velice zajímavé. Nejvíce se mi líbilo oddělení ARO a byla jsem překvapena, jak moc je současná medicína spojená s přístrojovým vybavením,“ sdělila maturantka Alžběta Jůzlová z pelhřimovského gymnázia.